Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA- 26 PAŹDZIERNIKA 2014r.

 

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Raniżowski kościół p. w. Wniebowzięcia N.M.P. obchodzi 199 rocznicę zakończenia budowy i poświecenia, za rok 200-setną rocznicę, kościół w Porębach p.w. Podwyższenia Krzyża Św.  26 rocznicę. Dziękujemy Bogu za te materialne świątynie, które są domem Bożym, w których gromadzi wspólnota wiernych, będąca żywą świątynią Bożą. Modlimy się za wszystkich budowniczych i odnowicieli żywych i umarłych.      

 

2.W sobotę, w dniu 1 listopada będziemy przeżywać doroczną Uroczystość Wszystkich Świętych. W to święto wspominamy świętych, błogosławionych i męczenników, po południu przywołujemy także na pamięć wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy odeszli już do wieczności. W tym dniu  porządek nabożeństw następujący: Msze św. o godz.7.00,9.00,10.15 w Porębach i 11.30 . O godz.14.00 będzie Msza św. na cmentarzu, od godz.13.30 czytane będą wypominki, po Mszy św. procesja po Cmentarzu do 5 stacji. Prosimy, aby w czasie Mszy św. zgromadzić się przy ołtarzu, a nie stać w rozproszeniu lub spacerować po cmentarzu. W tym dniu tak jak co roku przedstawiciele rady parafialnej będą kwestować na potrzeby cmentarza, przypominamy ,że od lipca płacimy za śmiecie, wywożone z cmentarza. Do naszej parafii przybędzie także  w tym dniu Alumn Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Składka na cmentarzu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowe. Bóg zapłać już dziś za ofiary. Naszym duchowym przygotowaniem do tych świąt będzie spowiedź św. w piątek 31 października od godz.15.30 do 17.00.Przybędzie kilku księży z dekanatu.Zapraszamy.   

 

3. W niedzielę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Sumie procesja, po kościele do czterech ołtarzy połączona z modlitwami wypominkowymi za zmarłych.

 

4.Od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwy w intencjach Ojca Św. W pozostałe dni listopada uzyskujemy odpust cząstkowy. Odpust czyli darowanie kar, to duchowy dar, który możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

5.W miesiącu listopadzie będziemy modlić się za zmarłych wypomnianych, w wypominkach, w niedziele o godz. 16.30 i w dni powszechne przed Mszą św. o godz.17.00 Będziemy odmawiać różaniec. Od jutra Msza św. wieczorna zarówno w niedziele jak i w dni powszednie o godz.17.00.Dzisiaj Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

 

6.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dzisiaj o godz.17.30, od jutra różaniec dla dzieci o godz. 16.30,dla dorosłych o godz.17.30,po Mszy św. Prosimy o prowadzenie różańca, w poniedziałek Stowarzyszenie Cudownego Medalika, które ma także jutro spotkanie formacyjne o godz.15.30,we wtorek –nauczycieli, w środę kola misyjne, w czwartek-Stowarzyszenie Margaretka, w piątek Służbę Zdrowia. W Porębach różaniec o godz.16.00.W piątek prosimy aby dzieci przyniosły plansze z obrazkami, przewidywane są nagrody.        

    

7.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po Sumie i procesji.            

 

8.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.16.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi. W piątek spotkanie oazy.  

 

9.Dziękujemy mieszkańcom Zielonki od nr 33 do 39  za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Zielonki od nr 40 do 48. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

 

10.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

 

11.Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Parafii. W ubiegła niedzielę zebrano na prace remontowo-konserwacyjne kwotę 21.348 zł i 50 $. Bóg zapłać za tak dojrzałe podejście do prac prowadzonych w naszej parafii. Widzimy, że prace przy elewacji zewnętrznej powoli dobiegają ku końcowi. W tym tygodniu nastąpi zwieńczenie. Dzisiejsza taca na potrzeby misyjne ; za tydzień taca na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną w Sandomierzu.   

 

12.Dzisiaj  liczenie wiernych parafian.    

 

13.Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i pięknie reprezentowali parafię w ubiegłą sobotę i niedzielę w pielgrzymce do Kodnia i innych Sanktuariów Podlasia. Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj ,w warsztatach dla scholi i w kursie lektora. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie Szkoły.           

 

14.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.