IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Dobry Pasterz-troszczy się o swoje owce, szuka zagubionej i wielka radość panuje z jej odnalezienia. Dzisiaj kiedy przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się szczególnie o powołania do służby Bożej w Kościele, pamiętamy o swoich Pasterzach, we wspólnocie Kościoła i obejmujemy szczególną troską, wszystkich zagubionych, których najlepszy Pasterz, Jezus Chrystus chce przygarnąć do siebie.

2.Dziś gościmy w naszej Parafii Dyrektora Muzeum Diecezjalnego i Diecezjalnego Konserwatora Zabytków Diecezji Sandomierskiej Ks. Andrzeja Rusaka. Dziękujemy za posługę w naszej Parafii i za głoszone Słowo Boże.

3.W poniedziałek -23.04-Św. Wojciecha-głównego Patrona Polski-odpust na Woli Raniżowskiej. Suma o godz. 11.00

4.W środę modlimy się o urodzaje, w tym roku, a w piątek przeżywamy dzień przebłagania za grzech przeciwko życiu, w przyszłą niedzielę dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

5.W piątek o godz. 16.30 spotkanie wspólnoty Cudownego medalika na plebanii.

6.W czwartek o godz.17.00, spotkanie uczniów z kl. III Gimnazjum, kandydatami do sakramentu bierzmowania.

7.Spotkanie ministrantów młodszych w środę o 16.30,starszych we wtorek, po Mszy św. wieczornej, w Porębach w czwartek o godz. 16.00.

8.Spotkanie scholi młodszej w sobotę o godz.10.00,oazy w piątek o godz. 19.00.

9.Spotkanie biblijne w czwartek ,po Mszy św.

10.Są jeszcze miejsca na Jubileusz Młodych w dniach 29.04-1.05,zwolniło się kilka miejsc. W zakrystii do odebrania karty na wyjazd. Do środy proszę dostarczyć wypełnione karty i opłatę za wyjazd. Wyjazd na Jubileusz Młodych w niedzielę o 12:45 z placu przed kościołem.

Są także wolne miejsca na wyjazd jednodniowy na dzień Otwartej Furty w dniu 1 maja. Można się już zapisywać na oazy wakacyjne. Szczegóły na plakacie.

11.Nasza Parafia organizuje w dniach 28.04 do 2.05.2018 r. wyjazd na Białoruś Wyjazd w nocy z piątku na sobotę o godz.0.10 spod kościoła.

12.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną prace konserwacyjno- budowlane zebrano 17.168 zł. Ks .Antoni-misjonarz z Ukrainy zebrał 6.035 zł. Serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.

13.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Można nabyć modlitewnik do Bożego Miłosierdzia i Dzienniczek Św. Faustyny, jest także multimedialne nagranie calego Dzienniczka wykonaniu Anny Dymnej i Krzysztofa Globisza, wybitnych aktorów polskich z muzyką Wojciech Kilara.

14.Dziękujemy mieszkańców Staniszewskiego od numeru 118 do 131 za posprzątanie kościoła i ofiarę.Dyżur powierzamy mieszkańcom Staniszewskiego od numeru 132 do 139 .Zapraszamy w sobotę na godz.9.00

15.Zapowiedzi:

1)Konrad Ireneusz Kowalski-kawaler z Włoclawka i Teresa Hermanowska-panna z Zielonki-zapowiedź 3

2)Adrian Szymański-kawaler z Kutna i Iwona Teresa Dura-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 3

3)Stanisław Partyka-kawaler z Posuch i Ewelina Lech-panna z Łętowni-zapowiedź 2

4)Michał Stanisław Wilgowicz-kawaler z Pruszkowa i Monika Aneta Potocka-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

5)Krzysztof Marcin Kasica-ze Staniszewskiego, otrzymał stwierdzenie nieważności poprzedniego małżeństwa i Katarzyna Tarka z Zielonki-zapowiedź 1

6)Grzegorz Tadeusz Wilk-kawaler z Osiedla Plackówka i Sylwia Maria Tereba-panna ze Staniszewskiego-zapowiedź 1

7)Wojciech Andrzej Bober-kawaler z Przysietnicy/koło Brzozowa i Magdalena Maria Rzeszutek-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

16.Wszystkim życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego i Żyjącego. Szczęść Boże!

17.Zmarł Maciej Partyka-wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!