28  NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 PAŹDZIERNIKA 2014 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XIV dzień Papieski, pod hasłem:” Jan Paweł II-Świętymi Bądźcie ”. Gościmy w naszej Parafii Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego z Lwowa, byłego osobistego kapelana Ojca Świętego Jana Pawła II , który w sposób uroczysty wprowadzi relikwie Świętego Jana Pawła II do naszego kościoła. Wygłosi homilię na Mszach św. o godz.9.00 i 11.30.Po sumie młodzież z naszego Gimnazjum im. Świętego Jana Pawła II przedstawi krótką akademię o Ojcu Św. Zapraszamy wszystkich. W tym dniu zostanie także przeprowadzona zbiórka do puszek na fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z której są fundowane stypendia dla młodzieży.

2.Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym, uczestniczyli 10 rocznica śmierci naszego Rodaka Ks. Profesora i Rektora WSD w Przemyślu Stanisława Potockiego. Uroczystości przeżywaliśmy pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Szala z Przemyśla i obecnych Rektora WSD w Przemyślu Dariusza Dziadosza a także Rektora WSD w Sandomierzu Ks. Jana Biedronia. Dziękujemy także młodzieży za udział w dniu wczorajszym, w rejonowym Spotkaniu w Gorzycach i Ks. Konradowi za zorganizowanie.

3.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek- Bł. Honorata Koźmińskiego

-w środę- Św. Teresę z Avila

-w czwartek - Św. Jadwigi Śląskiej

-w piątek Św. Ignacego Antiocheńskiego.

-w sobotę -Św. Łukasza- Ewangelisty- modlimy się w intencji Służby Zdrowia .

-

4.We wtorek –dzień Komisji Edukacji Narodowej-dzień nauczyciela. Składamy pedagogom najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy na Mszę św.-we wtorek o godz.18.00,która będzie odprawiona w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

5.Miesiąc październik to miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwa różańcowe przeżywamy w niedziele i święta o godz.17.30.W dni powszednie o godz.17.30 dla dzieci i po Mszy św. dla dorosłych Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci, młodzież, wszystkich czcicieli Matki Bożej. W Porębach Wolskich codziennie różaniec o godz. 16.30.Prosimy o prowadzenie różańca; w poniedziałek zelatorów róż różańcowych, we wtorek Stowarzyszenie Cudownego Medalika, w środę Koła Misyjne, w czwartek Radę Parafialną, w piątek młodzież oazową. Można przygotować krótkie rozważania.

6.Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o naszych zmarłych, nie tylko porządkując groby ,ale przede wszystkim w naszych modlitwach .Na bocznym ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wpisywać bliskich zmarłych i przynosić kartki do zakrystii. Będziemy się modlić szczególnie w listopadzie, ale też przez cały rok w intencji zmarłych.

7.We wtorek o godz.16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum. W czwartek młodzież z klas 3 gimnazjum wyjeżdża na rekolekcje do Olchowej w Bieszczadach, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Dziękujemy ks. Konradowi, Dyrekcji Szkoły i nauczycielom za zorganizowanie i opiekę nad młodzieżą.

8.W dniach 18-19.10 nasza Parafia współorganizuje pielgrzymkę do Kodnia, Drohiczyna, Grabarki, Świętej Wody, Sokółki i Białegostoku. 35 osób razem z Ks. Proboszczem wyruszy w nocy z piątku na sobotę o godz.2.00 z Raniżowa. Powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek, około północy.

9.Spotkania duszpasterskie: W poniedziałek po różańcu dla starszych spotkanie scholi starszej,w środy o godz.17.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi, kandydaci w czwartek o 17.00 ,w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi. W piątek spotkanie oazy. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o spotkaniach.

10.Dziękujemy mieszkańcom Zielonki od nr 13 do 24 za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Zielonki od nr 25 do 32. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

11.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

12.Do końca października zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci na Ukrainie.

13.Za tydzień składka na prace remontowo-konserwacyjne w naszym kościele, prosimy o ofiary w podpisanych kopertach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

14. W roku kanonizacji  Ojca Św. w kolejną rocznicę wyboru na Tron Piotrowy Jana Pawła II, Honorowego Obywatela naszej Gminy, zapraszamy na Spektakl " Santo Subito", w wykonaniu aktorów Teatru" Prowincja" ze Śląska, którzy wystąpią w naszym kościele w następny poniedziałek tj.20 października o godz 19.00

15.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.