VI Niedziela Wielkanocy - 21 maja 2017 r.

1.Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18 maja 2017 r., zmarł Ks. Prałat Józef Łasica, który pochodził z naszej Parafii oraz pomagał duszpastersko, nam wszystkim prawie 15 lat. Dziękujemy za jego posługę w naszej Parafii i modlimy się o życie wieczne dla Księdza Prałata. Dzisiaj o godzinie 14.45 w kaplicy cmentarnej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, następnie wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła, o godz.15.00 Msza św., pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, później okazja modlitwy do godziny 21,w poniedziałek o godz.12.00 różaniec, a o godz.13.00 uroczysta Msza św. pogrzebowa. Ks. Prałat przygotowywał się do uroczystości jubileuszowych, w tym roku 60 rocznicy święceń i 90 rocznica życia, dobry Bóg chciał aby te jubileusze przeżywał w niebie, mocno w to wierzymy, że tak się stanie!

2.”Będę prosił Ojca,a da wam Ducha Prawdy” to słowa dzisiejszej Ewangelii. Oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego ,tą uroczystość będziemy przeżywać za 2 tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach od Kogo pochodzi prawdziwa mądrość i prośmy o tę łaskę dla nas i dla naszych bliskich. Od piątku nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.Od dziś,przez cały maj będziemy przeżywać przepiękne nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Majówki w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, czyli o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 17.30.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a także starszych na te nabożeństwa. Tam gdzie zachowany jest zwyczaj śpiewania litanii, przy kapliczkach to gromadząc się podtrzymujmy ten zwyczaj. Dziękujemy wszystkim, którzy organizują te modlitwy.

4.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiaj składka na potrzeby remontowo-konserwacyjne w naszej świątyni. Prosimy o ofiary w podpisanych kopertach. Chcemy aby nasza świątynia wyglądała jak najpiękniej, w tym roku planujemy,

odnowić chór od strony konserwatorskiej, te prace już trwają. Planujemy także ,w tym roku wymienić posadzkę na całym kościele. Oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu u marszałka województwa podkarpackiego i liczymy na dotację ze środków unijnych

5.Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz.15.00,ministrantów młodszych we wtorek o 17.00,starszych po Mszy św. wieczornej. Spotkanie, poznaj Pismo Święte w czwartek po Mszy świętej.

6.Spotkanie scholi starszej we wtorek po Mszy św., scholi młodszej w sobotę o godz.10.00,po niej oaza dzieci Bożych, oazy w piątek po Mszy św.

7.Dziękujemy rodziców komunijnych za zorganizowanie i liczny udział rodziców i dzieci w tzw. białym tygodniu.

8.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

9.Przypominamy,że 3 czerwca organizujemy jednodniowa piesza pielgrzymkę do Leżajska. Wyjście o godz. 5.30. Zapisy w kiosku i w zakrystii. Koszt 15 zł, w tym autobus powrotny.

10.Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańców ul. Armii Krajowej od numeru 16 do 35. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Armii Krajowej od numeru 39 do 65. Zapraszamy w sobotę na 9.00

11.Dziękujemy wszystkim, którzy przywieźli  makulaturę. Cel: Zbieramy środki na budowę studni w Czadzie w Afryce. W tej chwili stoi drugi kontener, prosimy o pomoc w zapełnieniu go. Bardzo prosimy o pomoc ,w tej pięknej akcji. Radni z Posuch i Porąb będą zbierać makulaturę w poniedziałek o godz.19.00,prosimy o wystawienie makulatury, w tych miejscowościach.

12.W tym tygodniu dni krzyżowe i modlitwy się o urodzaje. Procesja krzyżowa o urodzaje, poniedziałek wokół kościoła i modlitwy przy krzyżu misyjnym, we wtorek na Rynek ,w środę do kapliczki przy CPN. Prosimy o zabranie feletronów ,figur i obrazów. Dziękujemy mieszkańcom Zembrzy i Staniszewskiego za zamówione intencje w tej sprawie.

13.Zapowiedzi:

1)Sylwester Raczek-kawaler z Posuch i Natalia Krystyna Rodzeń-panna ze Stobiernej- zapowiedź 3

2)Kamil Ruszak-kawaler z Gwodźca- parafia Spie i Bernadeta Olszowy-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 2

3)Piotr Kolano-kawaler ze Staniszewskiego i Klaudia Janowska-panna z Suwałk-zapowiedź 2

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

14.Prosimy o zapisy na oazowe turnusy wakacyjne, terminy na afiszu w gablotce. Do soboty prosimy o dostarczenie kart na wakacyjne wyjazdy oazowe.

15.Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.