II Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2015 r.

1. Przemienienie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii to cud, w którym ukazuje się Boża moc. Każdy z nas potrzebuje przemieniającej mocy Chrystusa. Być może sami oczekujemy na przebudzenie naszych serc, odmiany w naszym życiu i zachwytu nad osobą Jezusa, który zdolny jest zmobilizować nas do wychodzenia z izolacji.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30,w tym tygodniu prowadzenie przekazujemy kołom misyjnym oraz droga krzyżowa dla młodzieży i pracujących dłużej o godz.19.00.Ta droga krzyżowa będzie prowadzona przez młodzież z klas III Gimnazjum - kandydatów do bierzmowania. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.16.00.Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

3. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych. .

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi. W piątek od godz. 17.00.W piątek o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia do drogi Krzyżowej. W sobotę po Mszy św. zapraszamy na adorację prowadzoną przez młodzież. W Porębach w czwartek i piątek Msza św. o godz.17.00.Od 16.30 okazja do spowiedzi. Droga krzyżowa po Mszy św.

5. Trwamy w modlitwie o trzeźwość w parafii i naszym narodzie. Zachęcamy do zapisywania się do parafialnej księgi trzeźwościowej.

6. W Wielkim Poście odbywa się akcja „Jałmużna Wielkopostna”. Od przyszłej niedzieli w kiosku można nabyć baranki wielkanocne i otrzymać skarbonki. Wyrzekając się drobnych rzeczy pomagamy biednym i chorym dzieciom

7. W czasie Wielkiego Postu można też składać żywność dla potrzebujących do kosza, przy ołtarzu Matki Bożej.

8. Spotkania Duszpasterskie:

• W środę o 16.00 spotkanie ministrantów młodszych po Mszy świętej starszych

• W czwartek o 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I.

• W piątek po drodze krzyżowej o godz. 19.00 spotkanie oazy.

9. W tym tygodniu otrzymamy po raz kolejny z Banku Żywności z Rzeszowa, duże ilości jabłek. Będzie można je otrzymać przy Domu Parafialnym, od środy do piątku; w godz. od 10.00 do 16.00. Prosimy o przywożenie skrzynek na wymianę lub innych pojemników. Zapraszamy wszystkich.

10. Dzisiejsza taca przeznaczona na Seminarium Duchowne i Kurię Biskupią w Sandomierzu. Za tydzień taca na ogrzewanie naszego kościoła. Na ogrzewanie w tym sezonie wydano 4.500 zł. Ostatnia faktura to 2.700 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i za wszelkie ofiary. Dzisiaj składka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom ”Ad Gentes”. Dziękujemy za te ofiary,kołom misyjnym dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W czasopiśmie Arka przedstawiona jest postać św. Teresy z Avila, otrzymaliśmy też bardzo ciekawe czasopismo Misyjne Drogi, są tam relacje z rożnych zakątków naszej ziemi i relacje z pracy misjonarzy.

12. Dziękujemy mieszkańcom Staniszewskiego 100 do 111 za ofiarę i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Staniszewskiego od 112 do 123. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

13. Wszystkim życzymy pięknych duchowych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże!