Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

 

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2015r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu wczorajszym-28 listopada, w samo południe zmarł w wieku 79 lat Ksiądz Kanonik Henryk Smaroń, raniżowski proboszcz w latach 1989-2011.Urodził się 11 czerwca 1936 roku w Drohobyczce koło Przemyśla. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 12 czerwca 1960 z rąk Bpa Franciszka Bardy. Eksporta Ks. Kanonika Henryka Smaronia z kaplicy cmentarnej do kościoła odbędzie się 30 listopada o godz.15.00,Msza św. o godz. 15.30 pod przewodnictwem Ks.Bpa Edwarda Frankowskiego. Pogrzeb odbędzie się 1 grudnia 2015 o godz.10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Dzisiaj o godz.16.30 w kościele zostanie odprawiony różaniec w intencji ks. Kanonika. Ciało znajduje się w kaplicy cmentarnej,można tam także modlić w intencji zmarłego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Początkiem jest okres Adwentu, który przypomina nam, że mamy czujnie oczekiwać na przyjście Pana i Boga, który przychodzi w każdej Mszy św., który przyjdzie podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia, który przyjdzie także przy końcu czasów.” Czuwajcie więc, bo nie wiecie kiedy Pan domu przyjdzie.” Przypominamy sobie te słowa z dzisiejszej Ewangelii, jako zaproszenie do życia w prawdzie i czystości serca, abyśmy łatwo rozpoznali Jego obecność.

3. Ta nasza postawa czujności, niech się przejawia w praktykach adwentowych:

- Trwajmy w stanie, łaski uświęcającej, korzystając, wcześniej z sakramentu pokuty.

- Zapraszamy wszystkich, dzieci z lampionami, młodzież, dorosłych na roraty- Msza św. o N.M.P. , codziennie o godz.6.30.oprócz niedziel. Msze św. ,wieczorem o godz.17.00. Wszystkie dzieci i młodzież, którzy będą brali udział, otrzymają codziennie obrazki z wizerunkami świetych a na koniec piękny prezent-niespodziankę. Będziemy codziennie losować figurę Matki Bożej i aniołki. Dzieci przychodzą na roraty z karteczką ze swoim imieniem i nazwiskiem. W Porębach roraty w poniedziałek o 6.30.

- Akcja CARITAS „Rozjaśnij dzieciom przyszłość” realizowana jest w naszej parafii poprzez rozprowadzanie świec wigilijnych. Można je nabyć w kiosku od dzisiaj pomagając w te sposób potrzebującym.

- Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwale zapakowaną żywność dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

- Opłatki na wigilijny stół ,tak jak co roku rozniosą po domach p. Eugeniusz- nasz organista i p. Stanisław- nasz kościelny. Prosimy o składanie ofiar dla nich. Jest to forma naszej wdzięczności ,za ich całoroczna pracę. Bóg zapłać

4. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, wspieramy też materialnie Seminarium Duchowne w Sandomierzu. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Jest zbiórka w zamian za zbierane kiedyś plony ziemi. Seminarium w okresie zimowym ma ogromne potrzeby, dlatego chcemy wspomóc tę instytucje ,na miarę naszych możliwości. Bóg Zapłać za ofiary.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – Św. Franciszka Ksawerego.

- w piątek- św. Barbarę

- w niedzielę – 6.12 - Św. Mikołaja. Zapraszamy na spotkanie z św. Mikołajem - po Mszy św. o godz. 14.00 scholę, ministrantów, oazę i wszystkie dzieci.

6. W tym tygodniu także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od 16.00. W piątek modlimy się o trzeźwość w naszej parafii. W piątek od godz.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Św. wieczornej. W kaplicy w Porębach czwartek ,piątek Msza św. o godz. 16.00 od 15.30 okazja do spowiedzi.

7.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

8.W czwartek o godz.16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum.

- W środę o godz. 16.00 spotkanie - ministranci młodsi, we wtorek po Mszy św. ministranci starsi, we wtorek o 16.00 - kandydaci. W piątek spotkanie oazy. W sobotę spotkanie scholi o godz. 10.00. Dziekujemy dziewczętom ze scholi za udział w dniu wczorajszym w warsztatach muzycznych,które odbyły się w dniu wczorajszym w Zespole Szkół Podstawowych w Raniżowie. Dyrekcji szkoły dziękujemy za udostępnienie sal i za przygotowanie poczęstunku.

9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wolskiej;numery od 14 do 25 za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Wolskiej;numery od 26 do 40. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

10. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

11. Dziękujemy Księżom Wikariuszom, Młodzieży i P. Kościelnemu za przygotowanie dekoracji adwentowej. Dziękujemy p. Józefie Grochala za przygotowanie wieńców adwentowych.

12. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Parafii. Dzisiaj zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Także woluntariusze będą sprzedawać kartki świąteczne,wykonane przez naszą młodzież. Dochód będzie przeznaczony na promocje i organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii.

13. Wszystkim życzymy radosnego wypoczynku, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.