• Tan solo la mención de su nombre despierta emociones en muchos hombres que han visto beneficiada su vida sexual por sus efectos viagras o tal vez por su falta de conocimiento profundo, su mención se presta a bromas.

Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

1.Dzisiaj drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Od dzisiaj rozpoczyna się oktawa Wielkanocy. Codziennie podczas Mszy św. będziemy odśpiewywać hymn „Chwała na wysokości Bogu”. Tym samym przedłużamy obchód wielkanocnej radości przez cały tydzień aż do następnej niedzieli. W piątek  ze względu na oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.Dziękujemy Bogu za czas przygotowania ,do świąt paschalnych, jakim był okres Wielkiego Postu. Dziękujemy także ludziom, którzy swą postawą religijną dawali świadectwo wiary i miłości, uczestnicząc w nabożeństwach i wyrzekając się wielu rzeczy. Dziękujemy kapłanom posługującym w konfesjonale, zwłaszcza w ostatnich dniach przed Wielkanocą, Księdzu Prałatowi Józefowi Łasicy,Ks. Konradowi Fedorowskiemu, Księżom Wikariuszom , Panu Kościelnemu , Panu Organiście, Chórowi parafialnemu oraz młodzieży dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za trud włożony w przygotowanie świątyni do świętych wydarzeń , Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty, a także za dekorację kwiatową. Wyrażamy podziękowanie strażakom i straży grobowej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, włączyli się w życie religijne naszej wspólnoty.

3.Dzisiaj porządek  Mszy Św. Niedzielny.

4. W dniu dzisiejszym swoją modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień taca na prace konserwacyjno- budowlane, prosimy o ofiary na ten cel ,w podpisanych kopertach. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb, naszej świątyni.  

5.W II Niedzielę Wielkanocy przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Codziennie nowenna ,przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W niedzielę po sumie procesja na cmentarz i do figury Jezusa Miłosiernego. W drodze koronka do Miłosierdzia Bożego. Po procesji krótkie spotkanie dla wyjeżdżających do Wilna, w kościele.

6.Spotkanie ministrantów młodszych we wtorek o 17.00,starszych po Mszy św.

7.Spotkanie scholi starszej we wtorek,po Mszy św., młodszej scholi w sobotę o godz.10.00.O godz.11.00 oaza dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa w piątek o godz. 19.00.

8.Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy Świętej. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.14.00.Spotkanie dla klas 3 Gimnazjum w czwartek o godz.17.00.W środę o godz.7.40 Msza św. w intencji Gimnazjalistów piszących egzaminy.

9.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10.Dziękujemy mieszkańcom ul. Sienkiewicza i Słowackiego za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Rzeszowskiej od num.1 do 14. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00

11.Zapowiedzi:

1) Kamil Bajek-kawaler z Woli Raniżowskiej i Ewelina Daria Gancarz-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 3

2)Adrian Kamil Skowron-kawaler z Mielca i Natalia Katarzyna Urbańska-panna z Raniżowa-zapowiedź 3

12.Można przekazywać 1% dochodów na Radio Maryja, na Caritas, Ruch Światło-Życie. Informacje i blankiety na stoliku.

13.Dziękujemy za składane dary dla potrzebujących w czasie Wielkiego Postu. Z darów złożonych  w naszym kościele,4 rodziny naszej Parafii otrzymało dzięki temu materialne wsparcie,dziękujemy młodzieży za pomoc w zbiórce i rozwiezienie tych darów.

14. Dziękujemy także za dary przedświąteczne, żywnościowe dostarczone na plebanię.

15.Wszystkim życzymy duchowego przeżycia Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże!