Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Licznik

licznik na bloga

Ogłoszenia parafialne

                        

XVI Niedziela Zwykła - 20 lipca  2014r.

 

 

1. Modlitwa i uczciwa praca, to dwa filary rozwoju duchowego człowieka i najlepsza droga zdobycia Królestwa Niebieskiego, nie zapominajmy o tym, w nadchodzącym tygodniu.

 

2. Pamiętajmy w czasie wakacji o Mszy św. niedzielnej, w każdym miejscu, gdzie się znajdziemy. Starajmy się dać świadectwo naszej wiary. Zachęcajmy dzieci i młodzież do praktyk religijnych. Wakacje to czas odpoczynku, ale nie lenistwa!                

 

3. 31 Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola-Jasna Góra  w dniach 4-12.08.2014r. Idziemy prosić Matkę Bożą  Jasnogórską  w naszych intencjach . Nie bądź obojętny na Jej wołanie. W tym tygodniu ostatnia okazja zapisania, się na pielgrzymkę. Spotkanie przedpielgrzymkowe  w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w Ślęzakach, za Nową Dębą.    

 

4.Przypominamy,że w miesiącu lipcu i sierpniu do odpustu, nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.14.00

 

5. W miesiącu lipcu odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, litanię do Przenajświętszej Krwi Chrystusa.             

 

6. Dzisiejsza taca, w całości przeznaczona na prace remontowo-konserwacyjne naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim. Dziękujemy p. Stanisławowi i Damianowi Konefałom za prace elektryczne przy kościele, między innymi zostały odnowione i poprawione mocowania żyrandoli, założono nowe przewody i rurki. Dziękujemy radnym p. Stanisławowi Kobylarzowi i Janowi Puzio oraz kilku starszym ministrantom za prace w sobotę, przy sprzątaniu spichlerza i obejścia.       

 

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

 

8. Organizujemy dwie jednodniowe pielgrzymki. Pierwsza  to pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 26 lipca, w najbliższą sobotę, na ogólnopolską pielgrzymkę stowarzyszenia Cudownego Medalika. Zapisy do środy. A druga to trzeźwościowa, do Miejsca Piastowego, w dniu 28 lipca, w poniedziałek, wyjazd o 15.00.Zapisy w zakrystii i kiosku. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Dziś poświęcenie pojazdów mechanicznych, z okazji przeżywanego w piątek wspomnienia św. Krzysztofa prosimy aby w czasie poświęcenia kierowca stał przy samochodzie i odebrał modlitwę kierowcy.

 

10. W piątek Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji.    

 

11.Dziękujemy mieszkańcom ul. Zagrody od nr 17 do 28 za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Ul. Zagrody od nr 31 do 43 do końca oraz zapraszamy mieszkańców ul. Klonowej.  Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

 

12. Zapowiedzi:                                                     

 

1) Dominik, Stanisław Sondej-kawaler z Raniżowa i Elżbieta, Joanna Litwin-panna z Rzeszowa - zapowiedź 2                    

 

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną! 

 

13. Wszystkim,życzymy miłej niedzieli.A solenizantom i jubilatom wielu łask i zdrowia. Szczęść Boże.