Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia  2014r.

 

1. Liturgia Słowa Bożego przestrzega nas przed grzechem pychy. To ona rozbudza w człowieku dążenie do wiecznej rywalizacji i współzawodnictwa z innymi by okazać się lepszym, by znaczyć więcej, by więcej mieć. Ludzkiej pysze trzeba się przeciwstawić. Lekarstwem na nią jest pokora. Pokora to zejście na ziemię, czyli porzucenie iluzji w życiu, a zbliżenie się do prawdy o swoim człowieczeństwie.         

2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego:

- O godz.8.00 – Msza św. dla Gimnazjum Publicznego im. Świętego Jana Pawła II.

- O godz.9.00 - Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych w Raniżowie, Staniszewskiem i Zielonce.

- O godz.9.30 - Msza św. w Porębach  -dla szkoły Podstawowej w Posuchach.

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w tych modlitwach. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Bożym błogosławieństwem, w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy rodzicom o potrzebie wychowania religijnego, tak wielu rodziców pamięta o wszystkich potrzebach, oprócz duchowych. Dziecku trzeba dać przykład modlitwy, uczestnictwa we Mszy św., ukazać mu prawdziwe wartości. Pamiętajmy, że ludzkie serce nie znosi pustki, jeśli zabraknie miejsca dla Boga, przyjdą różne przywiązania i namiętności, które zabiorą radość życia i prawdziwe szczęście. Warto więc troszczyć się o młodego człowieka.               

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.11.30. Pierwszy czwartek, piątek i sobota   miesiąca. Okazja do spowiedzi. W czwartek i piątek Msza św. w Porębach o godz.17.00.W sobotę nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi Ks. Witold Szczur-Proboszcz w Gawłuszowicach. Zapraszamy wszystkich z różańcami i lampionami. Tym razem z figurą Matki Bożej powędrujemy do kapliczki w stronę Staniszewskiego, w okolice drogi na Poręby, koło CPN-u.    

5. W czwartek o godz.16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum. Przypominamy, że  I Komunia św. i bierzmowanie ma się odbywać w parafii zamieszkania.

6. Prosimy o zapisywanie się u katechetów na zakup katechizmów i ćwiczeń do poszczególnych klas. Tylko osoby zapisane, otrzymają podręczniki. 

7. Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00- spotkanie wszystkich ministrantów, w czwartki spotkanie z kandydatami na ministrantów o godz.17.00,w Porębach spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.00,  w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi, a o godz.11.oo oaza dzieci Bożych. Prosimy rodziców o współpracę , zapisywanie i zachęcenie  dzieci, szczególnie z klas III. Oaza w piątek, po mszy św. 

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.Za tydzień składka na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalna w Sandomierzu.

9. Za tydzień będziemy gościć Ks. Dr Krzysztofa Ciska-głównego postulatora procesu beatyfikacyjnego Ks. Stanisława Sudoła-naszego rodaka. W czasie Mszy św. wystąpi także zespół góralski Giewont z Zakopanego.  

10. Przypominamy,że jest odprawiana Msza św. dla dzieci o godz.14.00 

11. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. 

12. Zapowiedzi:                                                               

1) Michał Puzio - kawaler ze Staniszewskiego i Ewelina Magdalena Ataman-panna z Trzebowniska - zapowiedź 3                   

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną! 

13. Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.

Zmarła nasza parafianka Zofia Konefał - pogrzeb jutro o godz.15.00