25 NIEDZIELA ZWYKŁA-24 WRZEŚNIA 2017r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek-Bł. Władysława z Gielniowa-patrona Warszawy

-w środę-Św. Wincentego a Paulo

-w czwartek- Św. Wacława. Modlimy się w intencji Ks. Biskupa Seniora Wacława Świerzawskiego.

- w piątek-Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. Odpust W Śpiach,przeniesiony na sobotę.

-w sobotę- Św. Hieronima.

2.Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc szczególnej modlitwy na różańcu. Matka Boża, tak bardzo prosiła o tą modlitwę. Odpowiedzmy pozytywnie, na to wołanie. W naszej Parafii różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.30 dla dzieci i po Mszy św. dla dorosłych , w niedziele i święta o godz. 17.30.W Porębach Wolskich, różaniec w czwartek i piątek o godz.16.30 Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, a także dorosłych.

3.Dzisiaj w Hucie Komorowskiej odbywają się uroczystości upamiętniające Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. W uroczystościach bierze udział delegacja z Parafii razem z Ks. Proboszczem.

4.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi,w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o spotkaniach.

W piątek spotkanie oazy nie będzie. Natomiast zapraszamy wszystkich na koncert Uwielbienia o godz.18.45,wykonaniu młodzieży z naszej Parafii i Parafii Gorzyce.

5.W środę Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika,zapraszamy na Mszę św. a później na spotkanie na plebani .

6.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odnawiają nasz kościół! W ubiegłą niedzielę zebrano na prace konserwacyjno- budowlane kwotę 16.291 zł. Wpłynęła ofiara 200 $ na kościół od Teresy Dul ze Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy za stałą pamięć o Parafii,ze strony tej rodziny. Gruntowne prace w naszym kościele rozpoczną się,najwcześniej za 3 tygodnie,ze względu na czasochłonne prace przetargowe,które w tym czasie trwają. Za tydzień,w naszej Parafii będą gościć siostry Felicjanki z Ukrainy. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na rozbudowę przedszkola. które prowadzą siostry.

7.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Można kupić książki.

8.W czwartek spotkanie Biblijne,po wieczornej Mszy św.

9. W dniach 14-15.10 zorganizujemy pielgrzymkę do Poznania,Gniezna i Torunia. Koszt 260 zł,w tym 3 posiłki,nocleg, przejazd i ubezpieczenie.(Przy liczbie 50 osób).Zapisanych jest 20 osób. Prosimy o zaliczkę w kwocie 130 zł

10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolbuszowskiej,od num 181 do 201 za posprzątanie kościoła i ofiary. Dziękujemy nowożeńcom za pomoc ,w dekoracji kwiatowej. Dyżur powierzamy mieszkańcom ul. Nowowiejskiej od num 1 do 13.Zapraszamy na dyżur w najbliższą sobotę o godz.9.00

11.Zapowiedzi:

1)Tomasz Krudysz- kawaler z Raniżowa i Iwona Ożóg-panna z Trzebuski-zapowiedź 1

2)Rafał Ślusarczyk-kawaler z Zielonki i Natalia Woś-panna z Kątów Trzebuskich- zapowiedź 1

Kto by wiedział o przeszkodach,między wymienionymi osobami,jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

12.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Szczęść Boże !