XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015r.

1.Liturgia Słowa Bożego przestrzega nas przed grzechem pychy. To ona rozbudza w człowieku dążenie do wiecznej rywalizacji i współzawodnictwa z innymi by okazać się lepszym, by znaczyć więcej, by więcej mieć. Ludzkiej pysze trzeba się przeciwstawić. Lekarstwem na nią jest pokora. Pokora to zejście na ziemię, czyli porzucenie iluzji w życiu, a zbliżenie się do prawdy o swoim człowieczeństwie.

2.We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W Poniedziałek od godz.17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży,na rozpoczęcie z Bogiem nowego roku Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego,we wtorek:

-O godz.8.00 – Msza św. dla Gimnazjum Publicznego im. Świętego Jana Pawła II.

-O godz.9.00- Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych w Raniżowie, Staniszewskiem i Zielonce.

-O godz.9.30-Msza św. w Porębach-dla szkoły Podstawowej w Posuchach.

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w tych modlitwach. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Bożym błogosławieństwem, w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy rodzicom o potrzebie wychowania religijnego, tak wielu rodziców pamięta o wszystkich potrzebach, oprócz duchowych. Dziecku trzeba dać przykład modlitwy, uczestnictwa we Mszy św., ukazać mu prawdziwe wartości. Pamiętajmy, że ludzkie serce nie znosi pustki, jeśli zabraknie miejsca dla Boga, przyjdą różne przywiązania i namiętności, które zabiorą radość życia i prawdziwe szczęście. Warto więc troszczyć się o młodego człowieka.

3.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.11.30. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi. W czwartek i piątek Msza św. w Porębach o godz.17.00.W sobotę nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich z różańcami i lampionami. Tym razem z figurą Matki Bożej powędrujemy do kapliczki w stronę Staniszewskiego, w okolice drogi na Poręby, koło CPN-u.

4.W czwartek o godz.16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum. Przypominamy, że I Komunia św. i bierzmowanie ma się odbywać w parafii zamieszkania.

5. Prosimy o zapisywanie się u katechetów na zakup katechizmów i ćwiczeń do poszczególnych klas. Tylko osoby zapisane, otrzymają podręczniki.

Dla gimnazjum ćwiczenia do religii dla wszystkich klas i podręczniki dla uczniów klas trzecich do nabycia w szkole. Uczniowie klas pierwszych i drugich mogą odkupić od starszych kolegów. Komu zabraknie niewielka ilość do nabycia w szkole. Zielonka, Staniszewskie i Posuchy – po zapisaniu u katechety będą rozprowadzane w szkole. Szkoła podstawowa z Raniżowa. Po zapisaniu będą do nabycia prawdopodobnie od jutra wieczorem w kiosku. Tylko osoby zapisane, otrzymają podręczniki. Prosimy też o niekupowanie podręczników i ćwiczeń na własną rękę bez wcześniejszego upewnienia się jakie są wymagane

6.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00- spotkanie wszystkich ministrantów, w czwartki spotkanie z kandydatami na ministrantów o godz.17.00,w Porębach spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.00, w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi, a o godz.11.oo oaza dzieci Bożych. Prosimy rodziców o współpracę , zapisywanie i zachęcenie dzieci, szczególnie z klas III. Oaza w

piątek, po mszy św.

7.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalna w Sandomierzu.

8.Przypominamy,że od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. dla dzieci o godz.14.00

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.Dziękujemy mieszkańcom ul. Krakowskiej od num.47 do 76 za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Armii Krajowej od num.5 do 15. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

11.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.