Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

           26 NIEDZIELA ZWYKŁA-25 WRZEŚNIA 2016r.         

  • Tan solo la mención de su nombre despierta emociones en muchos hombres que han visto beneficiada su vida sexual por sus efectos viagras o tal vez por su falta de conocimiento profundo, su mención se presta a bromas.

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek-Świętych Kosmy i Damiana.

- we wtorek - Św. Wincentego a Paulo 

- w środę - Św. Wacława. Modlimy się w intencji Ks. Biskupa Seniora Wacława Świerzawskiego.

- w czwartek-Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

- w piątek- w. Hieronima

- w sobotę- Św. Teresy od dzieciątka Jezus-dziewicy i doktora Kościoła.

2.Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc szczególnej modlitwy na różańcu. Matka Boża, tak bardzo prosiła o tą modlitwę. Odpowiedzmy pozytywnie, na to wołanie. W naszej Parafii różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.30 dla dzieci i po Mszy św. dla dorosłych , w niedziele i święta o godz. 17.30. W Porębach Wolskich, różaniec w czwartek i piątek o godz.16.30  Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, a także dorosłych.

3.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo fatimskie, procesja wyruszy na Rynek. Zapraszamy wszystkich, to ostatnie nabożeństwo w tym roku, przynosimy świece i lampiony. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Dyrektor Papieskich dzieł Misyjnych Daniel Koryciński. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.         

4.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi, w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi. W piątek spotkanie oazy. Prosimy rodziców o  przypominanie dzieciom o spotkaniach.

5.We wtorek Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika, zapraszamy na Mszę św. a później na spotkanie na plebani .

6.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odnawiają nasz kościół! W ubiegłą niedzielę zebrano na prace konserwacyjno - budowlane kwotę 16.683 zł, na konto w lipcu wpłynęło 2.560zł a w sierpniu 3.510 zł. Ks. Karlos z Kamerunu zebrał kwotę 4.174 zł + ofiara koła Misyjnego-1.000 razem 5.174 zł. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary dla ofiar trzęsienia ziemi, we Włoszech. Za tydzień gościć będziemy O. Paulina Marka Kowalskiego ,który pracuje w Mariumpolu na Ukrainie, na terenie, gdzie toczy się wojna. Ojciec Marek buduje Sanktuarium Matki Bożej. Będzie można złożyć ofiary na ten cel!   

7.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym załączony jest film-Bóg nie umarł cz.I Można kupić czasopisma i filmy. Jest Mały gość dla dzieci, jest także film Bóg nie umarł, część II

8.Dziękujemy  mieszkańcom Staniszewskiego- od nr 70 do nr 78 za podjęcie dyżuru w sprzątaniu naszej świątyni i za ofiary. Dziękujemy nowożeńcom, za pomoc w dekoracji kwiatowej. Dyżur przekazujemy  mieszkańców Staniszewskiego nr od 79  do 89. Zapraszamy na dyżur w najbliższą  sobotę o godz.9.00

9.Zapowiedzi:

1.Tomasz Stanisław Markowicz-kawaler z Ropicy Polskiej, k.Gorlic i Anna Kolano-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

10.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Szczęść Boże !