III Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Czas płynie bardzo szybko. Minęły już dwa tygodnie od świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Trzeba sobie postawić pytanie: co we mnie pozostało z tych świąt? Czy zmieniły mnie one choć odrobinę? Jeśli wracamy do grzechu, to pamiętajmy, że wspaniałym darem Zmartwychwstałego jest sakrament pokuty. Trzeba dążyć do tego co w górze!

2.Informujemy w tym roku –I Komunia św. dzieci z klas II będziemy przeżywać 10 maja na Mszy św. o godz.11.30.Prosimy rodziców, aby przyjęcia pokomunijne i prezenty nie przysłoniły dzieciom Jezusa, który zamieszka w ich sercach. Pamiętajmy o trzeźwości i duchowym wymiarze tego dnia. Dzisiaj spotkanie dzieci i rodziców po Mszy św. o godz.14.00. Wydarzenie I Komunii św. przypomni nam wszystkim kolejną rocznica naszej I Komunii św., pamiętajmy o naszej pierwotnej gorliwości w miłości do Jezusa. Rocznica dzieci z klas III planowana jest na 17 maja. Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się 29 maja.

3.W dniu 23 maja, w Wigilię Zesłania Ducha św. planowana jest jednodniowa piesza pielgrzymka do Leżajska. Szczegóły w najbliższym czasie.

4.23 kwietnia-w czwartek odpust w Woli Raniżowskiej -uroczystość Św. Wojciecha –głównego Patrona Polski. Suma O godz.11.00

5.Dzisiaj młodzież naszej Parafii wyjeżdża razem z ks. Konradem na Św. Krzyż na diecezjalne powitanie Symboli Światowych Dni Młodzieży. Za tydzień o godz. 18.00 powitanie tych Symboli w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich. Program wygląda następująco:

26.04 – niedziela

17.00 - Konferencja przygotowująca zgromadzonych na przyjęcie krzyża ŚDM oraz Ikony Matki Bożej (głosi ks. dr Jacek Uliasz)

17.45 – procesja oczekiwania na ŚDM.

18.00 - Przywitanie symboli ŚDM.

18.15 – Msza święta. Zapraszamy szczególnie młodzież z Gimnazjum, szkół średnich, studentów. Poczty sztandarowe, Lesiaków w strojach regionalnych. Będą delegacje z innych parafii naszego dekanatu.

19.30 - adoracja Krzyża ŚDM i Ikony Matki Bożej przygotowana przez młodzież szkół (z możliwością przystąpienia do sakramentu Pokuty).

20.30 – Droga krzyżowa.

21.00 – Apel Jasnogórski.

22.00 – 23.00 - Koła Żywego Różańca, Kręgi Domowego Kościoła, Wspólnota Cudownego Medalika

27.04. – poniedziałek

7.30 – adoracja dziękczynna. (gromadzi się młodzież gimnazjalna i ze szkół podstawowych oraz wszyscy wierni).

8.00-8.30 - Konferencja w Raniżowie na temat idei ŚDM oraz symbolice krzyża ŚDM oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Pożegnanie symboli ŚDM.

Prosimy o dekorację domów i trasy peregrynacji,w miarę naszych możliwości.

7.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona na potrzeby remontowo- konserwacyjne naszego kościoła.

8.We wtorek o godz. 7.30 Msza św. w intencji uczniów klas III Gimnazjum,którzy piszą egzamin gimnazjalny: przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami uczniów z kl. III Gimnazjum, kandydatami do sakramentu bierzmowania o godz.15.00.

9.Spotkanie ministrantów młodszych w środę o 17.00,starszych po Mszy św. wieczornej, w Porębach w czwartek o godz. 16.30.

10.Spotkanie scholi młodszej w sobotę o godz.10.00,oazy w piątek o godz. 19.00.

11.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

12.Dziękujemy mieszkańcom ul. Sokołowskiej od nr 64 do 79 i mieszkańcom ul. Wierzbowej w Raniżowie za podjęcie dyżuru w sprzątaniu naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Osiedla Lisy od 1 do 15. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

13.Zapowiedzi:

1)Grzegorz Jan Trytek- kawaler z Rzeszowa i Karolina Kasica-panna z Raniżowa-zapowiedź 3

2)Stanisław Chmiel-kawaler ze Staniszewskiego i Agnieszka Mach-panna z Żołyni- zapowiedź 2

3)Krzysztof Hermanowski-kawaler z Zielonki i Małgorzata Wilk-panna z Wielopola Skrzyńskiego-zapowiedź 2

4)Krzysztof Kopeć- kawaler z Raniżowa i Patrycja Tylutka- panna z Raniżowa-zapowiedź 1

5)Adam Woszczyna-kawaler z Woli Raniżowskiej i Elżbieta Kołodziej-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!