XIII Niedziela Zwykła– 28 czerwca 2015r.

1.Świat dzisiejszy nastręcza nam wiele takich okoliczności, kiedy stajemy wobec dylematu: zgodzić się na zło w imię poprawności czy też narazić się na kłopot napiętowania, czy wyśmiania ale odpowiedź Jezusa jest jasna. Wzywa On nas do postawy prawdy i miłości, która nie chce niszczyć, lecz podnosić.

2.Dziś w naszej Parafii gościmy pracującego w Paragwaju, naszego Rodaka O. Tadeusza Brzuszka. Dziękujemy za Słowo do nas skierowane, modlimy się za misjonarzy i wspieramy materialnie, można złożyć ofiarę do puszki na Kościół w Paragwaju.

3.Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.6.30,7.00,dodatkowa o godz.9.00 i o godz.18.00.W Porębach o godz.17.00.

4.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 15 rocznicę intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po sumie procesja. Uroczystości poprowadzi Ks. Prałat Michał Józefczyk.

5.W przyszłą niedzielę będziemy żegnać jako wikariusza Ks. Konrada Fedorowskiego,który decyzją Ks. Biskupa zostaje skierowany na doktoranckie,studia stacjonarne z teologii duchowości na KUL-u. W jego miejsce przychodzi Ks. Paweł Kata ostatnio wikariusz w Zaleszanach.

Jutro pożegnamy także Ks. Kleryka Mikołaja Kizłyka z Lwowa, który przebywał u nas na praktyce w miesiącu czerwcu, otaczamy Go modlitwą i zawsze zapraszamy do naszej Wspólnoty.

6.W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni, od godziny 17.00.W Porębach Msza św. w czwartek i piątek o godz.17.00. Od 16.30 spowiedź. W piątek modlimy się o trzeźwość w parafii. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą w tym dniu pod Publiczne Gimnazjum Raniżowie. Zapraszamy.

7.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, po Sumie.

8.Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miesiącu lipcu po Mszy Św. wieczornej litania ku czci Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo o godz.17.30.

9.Przypominamy,że w miesiącu lipcu i sierpniu, nastąpi zmiana odprawiania Mszy św. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.14.00 od przyszłej niedzieli do 15 sierpnia, dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz.11.30.

10. 32 Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola-Jasna Góra w dniach 4-12.08.2015 r. …

11.W dniu 6 lipca przybędzie do nas pielgrzymka piesza z Leżajska na Jasną Górę, w ramach Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki. Grupa liczy ok.200 osób. Prosimy o przygotowanie kawy i herbaty w Zielonce w remizie o godz.11.15 i obiadu w Raniżowie o godz.12.30.Prosimy o pomoc, w tym roku, w szczególny sposób osiedle Lisy ,Wilki, Plackówka ,osiedle Borki,ul. Słoneczna,ul. Sokołowska i Wierzbowa.

12.Dzisiaj odpust w Mazurach o godz.11.00,w czwartek w Dzikowcu.Dziękujemy wszystkim,którzy w ubiegłą niedzielę przygotowali odpust w Zielonce.

13.Rozpoczęły się wakacje, nie zapominajmy o modlitwie i o niedzielnej Mszy św. także wyjeżdżając na wakacje . Mamy więcej czasu zapraszamy dzieci i młodzież, do uczestnictwa w codziennej Mszy św.

14.Organizujemy autokarową pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dniu 2 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i w kiosku. Zapraszamy także chętnych na pielgrzymkę radia Maryja i Telewizji Trwam w dniu 12 lipca. Zapisy w kiosku. Zachęcamy także o składnie ofiar do puszki na końcu kościoła na budujące.Dziękujemy Komisji do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów a się Sanktuarium radia Maryja w Toruniu.

15.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest nowa książka o Słudze Bożym Ks. Stanisławie Sudole,wydana przez Pana Profesora Jana Konefała.

16.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu i na Kurię Biskupią. W ubiegłą niedzielę na składkę konserwacyjno- budowlaną złożono 17.859 zł i 200 $,co daje razem sumę 18.559 zł,na konto w kwietniu wpłacono 4.560 zł,w maju 1.310 zł. Serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.

17. Dziękujemy mieszkańcom Osiedla Zembrza od nr 60 do 78 i ul. Polnej i Piaski za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Dziękujemy nowożeńcom. Dyżur przekazujemy mieszkańcom i ul. Zieloną od num.1 do 15. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

18.Zapowiedzi:

1)Konrad Perko z kawaler z Uhowa i Marta Maria Piórek-panna z Raniżowa-zapowiedź 3.

2)Ryszard Olszowy-kawaler z Porąb Wolskich i Ewelina Kinga Wilczyńska-panna z Woli Raniżowskiej-zapowiedź 2.

3)Damian Adam Surdyka-kawaler z Kamienia-Podlesia i Jolanta Stec-panna ze Staniszewskiego-zapowiedź 1.

4)Michał Jan Kata-kawaler z Raniżowa i Joanna Janina Dudek-panna z Lutczy-zapowiedź 1.

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

17.Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa. A solenizantom i jubilatom wielu łask i zdrowia. Szczęść Boże.

18.Strona jubileuszowa,naszego kościoła;adres:www.1815-2015.pl.