• Tan solo la mención de su nombre despierta emociones en muchos hombres que han visto beneficiada su vida sexual por sus efectos viagras o tal vez por su falta de conocimiento profundo, su mención se presta a bromas.

Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła– 28 sierpnia  2016 r.

                                                               Ogłoszenia Parafialne

 

1. Liturgia Słowa Bożego przestrzega nas przed grzechem pychy. To ona rozbudza w człowieku dążenie do wiecznej rywalizacji i współzawodnictwa z innymi by okazać się lepszym, by znaczyć więcej, by więcej mieć. Ludzkiej pysze trzeba się przeciwstawić. Lekarstwem na nią jest pokora. Pokora to zejście na ziemię, czyli porzucenie iluzji w życiu, a zbliżenie się do prawdy o swoim człowieczeństwie.

2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W środę od godz.17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, na rozpoczęcie z Bogiem nowego roku Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek:

- O godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjum Publicznego im. Świętego Jana Pawła II.

- O godz. 9.00 - Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych w Raniżowie, Staniszewskiem i Zielonce.

- O godz.10.00-Msza św. w Porębach - dla szkoły Podstawowej w Posuchach.

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w tych modlitwach. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Bożym błogosławieństwem, w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy rodzicom o potrzebie wychowania religijnego, tak wielu rodziców pamięta o wszystkich potrzebach, oprócz duchowych. Dziecku trzeba dać przykład modlitwy, uczestnictwa we Mszy św., ukazać mu prawdziwe wartości. Pamiętajmy, że ludzkie serce nie znosi pustki, jeśli zabraknie miejsca dla Boga, przyjdą różne przywiązania i namiętności, które zabiorą radość życia i prawdziwe szczęście. Warto więc troszczyć się o młodego człowieka.                    

3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.11.30. Pierwszy czwartek, piątek i sobota   miesiąca. Okazja do spowiedzi. W czwartek i piątek Msza św. w Porębach o godz.17.00.W sobotę nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich z różańcami  Tym razem z figurą Matki Bożej powędrujemy do kapliczki w stronę Staniszewskiego, w okolice drogi na Poręby, koło CPN-u.   

4.W czwartek o godz.17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum. Przypominamy, że  I Komunia św. i bierzmowanie ma się odbywać w parafii zamieszkania.

5. Prosimy o zapisywanie się u katechetów na zakup katechizmów i ćwiczeń do poszczególnych klas. Tylko osoby zapisane, otrzymają podręczniki.

6.Spotkania duszpasterskie: W piątek o godz.17.00 spotkanie wszystkich ministrantów. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi, a o godz. 11.00 Oaza dzieci Bożych. Prosimy rodziców o współpracę, zapisywanie i zachęcenie dzieci, szczególnie z klas III. Oaza w piątek, po Mszy św. 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W ubiegłą niedzielę na remont kościoła parafialnego w Raniżowie złożono 21.443 +15 $,co razem daje sumę 21.503 zł. To największa suma w tym roku, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Ofiary przeliczyło 7 radnych parafialnych i wpłaciło na konto zebrane ofiary a w części  oddano długi za remont ambony. Bogu niech będą dzięki. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalna w Sandomierzu.

8. Przypominamy, że od 11 września będzie odprawiana Msza św. dla dzieci o godz.14.00 .W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. ślubna, dlatego nie będzie jeszcze Mszy św. o godz. 14.00, zapraszamy na 13.00 i na inne Msze św.

9. 11 września będziemy przeżywać odpust, ku czci Podwyższenia Krzyża św. w Porębach Wolskich.

10. 18 września po Mszy św. o godz. 14.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

11. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy  mieszkańcom Staniszewskiego- od nr 24 do nr 34 za podjęcie dyżuru w sprzątaniu naszej świątyni i za ofiary. Dziękujemy także nowożeńcom za dekoracje kwiatową. Dyżur przekazujemy mieszkańców Staniszewskiego nr od 36 do 46. Zapraszamy na dyżur w najbliższą  sobotę o godz.9.00

13. Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.