26 NIEDZIELA ZWYKŁA- 28 WRZEŚNIA 2014r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek-Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

-we wtorek- św. Hieronima

- w środę św. Św. Teresy od dzieciątka Jezus-dziewicy i doktora Kościoła.

- w czwartek- świętych Aniołów Stróżów.

-w sobotę - św. Franciszka z Asyżu

2.Od środy rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc szczególnej modlitwy na różańcu. Matka Boża, tak bardzo prosiła o tą modlitwę. Odpowiedzmy pozytywnie, na to wołanie. W naszej Parafii różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.30 dla dzieci i po Mszy św. dla dorosłych , w niedziele i święta o godz. 17.30.W Porębach Wolskich, różaniec w czwartek i piątek o godz.16.30 Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, a także dorosłych.

3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek, od godz.17.00.W piątek modlitwa o trzeźwość. W Porębach Msza św. w czwartek i piątek o godz.17.00,od 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi Ks. Witold Szczur –proboszcz z Gawłuszowic. Procesja wyruszy na Rynek. Zapraszamy wszystkich, to ostatnie nabożeństwo w tym roku, przynosimy świece i lampiony.

4.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi, kandydaci w czwartek o 17.00 ,w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi. W piątek spotkanie oazy. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o spotkaniach.

5.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odnawiają nasz kościół! W ubiegłą niedzielę zebrano na prace konserwacyjno-budowlane kwotę 9.470 zł

6.W dniach 18-19.10 nasza Parafia współorganizuje pielgrzymkę do Kodnia, Drohiczyna, Grabarki, Świętej Wody, Sokółki i Białegostoku. Koszt 170 zł, w tym 2 posiłki, przejazd, ubezpieczenie. Zapisy tylko do końca września.

7.Dziękujemy mieszkańcom ul. Brzozowej i Sosnowej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Zielonki od nr 2 do 12 Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

8.Stowarzyszenie,które prowadzi Przedszkole w Domu Parafialnym w Raniżowie przekaże nieodpłatnie dla potrzebujących jabłka i marchew. Wydawanie odbędzie się od wtorku do piątku od godz.13.00 do 18.00,przy domu parafialnym. Potrzebne jest opakowanie zamienne, lub zaplata kaucji w kwocie 5 zł.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Ks. Adama Warchoła, studenta języków obcych. Bóg zapłać za posługę.

11.W dniu 12 października będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego z Lwowa, byłego kapelana Ojca Świętego Jana Pawła II , który w sposób uroczysty wprowadzi relikwie Świętego Jana Pawła II do naszego kościoła.

12.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.