V Niedziela Zwykła

7 luty 2016 r

1. Pozwól Jezusowi pochylić się nad tobą. Wyznaj swą niemoc i proś z ufnością: Panie, jeśli chcesz możesz mnie oczyścić. Wiara w moc Bożą jest warunkiem Bożego uzdrowienia. Zdobądź się na odwagę spojrzenia prawdzie w oczy: zgrzeszyłem i skazałem się na samotność. Ty Panie możesz mi przywrócić radość życia. Daruj mi Panie niegodziwość mojego grzechu.

2. Najbliższa środa to środa Popielcowa, która rozpoczyna święty czas Wielkiego Postu. Jest to okres naszej przemiany i nawrócenia. W środę Popielcową zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na godz. 6.30, 7.00, 9.00, 17.00, w kościele w Porębach o godz.16.00. Przypominamy,że jest to dzień pokutny. Obowiązuje post ścisły. Składka w tym dniu na Caritas Diecezjalny.

3. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość. Módlmy się o zmiłowanie dla uzależnionych, przypominamy że w naszej Parafii chcemy założyć Klub Anonimowych, trzeźwiejących alkoholików i Wspólnota Al-Anon, skupiająca żony, które mają mężów alkoholików. Zainteresowanych prosimy o kontakt .Nie ukrywajmy problemów alkoholowych, ale spróbujmy sobie pomóc i naszym najbliższym. Podejmijmy także trud całkowitej abstynencji lub inne wyrzeczenia przez okres 40 - dniowego Postu. Wyłożona też zostaje księga trzeźwościowa gdzie można wpisywać chęć okresowej lub całkowitej abstynencji. Postarajmy się także brać udział w modlitwach, rekolekcjach i nabożeństwach Wielkiego Postu.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty.

5. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich a o godz. 19.00 dla młodzieży i dla tych, którzy pracują dłużej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich.

6. Wyjątkowo we wtorek o godz.16.00 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów z klas II Gimnazjum.

7. W dniu 11 lutego - w czwartek - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych, zapraszamy na Mszę św. wieczorną, będą specjalne modlitwy za chorych i błogosławieństwo, także w czasie rekolekcji wielkopostnych będzie nabożeństwo dla chorych.

8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

9. Zapowiedzi:

1) Tomasz Tarka kawaler z Zielonki i Monika Justyna Winiarska panna z Huciska, par. Przewrotne - zapowiedź 1

2) Artur Geneja - kawaler z Gościeradowa i Paulina Szot - panna z Raniżowa - zapowiedź 1

10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej od 54 do 69 za posprzątanie kościoła i za ofiarę kwiaty. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Zagrody od 1 do 17. Zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

11. Dziś rozpocznie się Msza św. o godz. 14.00 kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkanie w domu parafialnym o godz. 15.00.

12. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających z naszej Parafii do Zakopanego w dniach 22-27.02.2016.

13. Jubilatom i solenizatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy radosnych przeżyć i wypoczynku. Szczęść Boże!