Niedziela Palmowa

29.03. 2015 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej-zwaną Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysty obchód tego dnia, będzie miał miejsce na sumie o godz.11.30. Zapraszamy wszystkich na Rynek, do figury Jezusa Miłosiernego, gdzie nastąpi poświęcenie palm, a następnie procesja do kościoła. W procesji weźmie udział prawdziwy osiołek. Przedstawiciele młodzieży naszej Parafii w dniu dzisiejszym biorą udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Sandomierzu.

2. Od jutra zmiana godzin,odprawiania wieczornych Mszy św.,zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie Msza św. o godz.18.00.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Zachęcamy do żywego włączenia się w przeżywanie, szczególnie Triduum Paschalnego. (Czas od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty).

W naszej Parafii porządek Wielkiego Tygodnia , będzie wyglądał następująco:

Wielki Wtorek - odwiedziny chorych-od godz.9.00.Zapisy do poniedziałku, w zakrystii. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.00.Spotkanie rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą Chrzest św.-po wieczornej Mszy św.

Wielki Czwartek - Msza św. z obrzędem poświecenia olejów, używanych do sprawowania sakramentów św. o godz.10.00 w Katedrze w Sandomierzu. Jest to jedyna Msza św. odprawiana przed południem. Na Mszę św. zaproszeni są, szczególnie ministranci i schola. Organizujemy wyjazd z naszej Parafii. Wyjazd o godz.8.00. O godz.18.00 – Msza św. Ostatniej Wieczerzy. Umycie nóg podczas liturgii. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Młodzież z kandydatów do bierzmowania przedstawi po Mszy św. Misterium Męki Pańskiej. Adoracja do 23.00

Wielki Piątek - przez cały dzień możliwość adoracji, a także prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej. Obowiązuje post ścisły. O godz.15.00 Droga Krzyżowa ulicami Raniżowa. Początek w kościele zakończenie na Rynku. O 18.00 nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Od godz. 21 do 22.00 młodzież będzie czytać Pisma Św. - fragmenty o męce Jezusa. W Porębach nabożeństwo o 16.00. Adoracja całonocna.

Wielka Sobota - Cały dzień adorujemy Pana Jezusa, w grobie. Przed południem, poświęcenie pokarmów świątecznych, co pół godziny, od 9.00 do 12.00. W terenie poświęcenie, o godz. 10.00.

O godz.19.00 - Nabożeństwo Wigilii Paschalnej, rozpoczynające się od liturgii światła. Prosimy przynieść świece chrzcielne. Zapalimy je od Paschału, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Odnowimy także przyrzeczenia chrzcielne. W Porębach liturgia o godz.22.00.

Wielka Niedziela - o godz. 6.00 - Rezurekcja z trzykrotną procesją wokół kościoła. Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 14.00 dla dzieci. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. W Porębach o godz. 10.15.

4. Spotkanie ministrantów wszystkich w środę o 17.00.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym jest dodatkowo film „Pasja”w reżyserii Mela Gibsona. W Niedzieli jest kolorowy dodatek kulinarny. Miedzy innymi jak ugotować dobry barszcz. Jest jeszcze do nabycia film „Ziemia Maryi „i album o Ojcu św. Janie Pawle ,idealne prezenty na imieniny czy urodziny.

6. Zachęcamy do troski o krzyże przydrożne, kapliczki i o groby naszych zmarłych.

7. Dziękujemy mieszkańcom Staniszewskiego 143 do 152 za ofiarę i posprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Staniszewskiego za podjęcie dyżuru. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Raniżowa. W tym tygodniu ul.Słoneczna Zapraszamy w sobotę na godz.12.30.

8. Można przekazywać 1% dochodów na Radio Maryja, na Caritas, Ruch Światło-Życie. Informacje i blankiety na stoliku.

9. Wszystkim życzymy duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!