III Niedziela Zwykła - 25 Stycznia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Niezgoda ,konflikty, waśnie były zawsze w ludzkim świecie obecne. Próbuje się je łagodzić poprzez uściślenie i zaostrzenie prawa, mediacje, umowy i traktaty. Wszystkie te środki są potrzebne, ale jednak nie jest to leczenie choroby, lecz tylko łagodzenie jej skutków. Jedynym, co skutecznie unicestwia ludzką złość, zaślepienie i zatwardziałość ludzkiego serca jest miłość. Ona to odmieniła serc Koryntian, tak że spory i kłótnie wreszcie ustały. Oby podobnie odmieniła i serca nas, którzy żyjemy w innym czasie i w innych warunkach, ale jesteśmy takimi samymi ułomnymi ludźmi.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek- wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

-we wtorek- wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza.

-w środę – św. Tomasza z Akwinu.

-w sobotę- św. Jana Bosko.

3. Podsumowanie duszpasterskiej wizyty kolędowej: Dziękujemy za przyjęcie nas duszpasterzy w Waszych domach. Odczuwaliśmy radość i oczekiwanie na kapłana w większości nawiedzanych domów. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i zrozumienie. Podczas spotkań mieliśmy okazję dotknąć rozmaitych trosk, niepokojów, których nikomu nie brakuje zwłaszcza w tak trudnej rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć. Włączymy to wszystko w nurt kapłańskiej modlitwy. Ze swojej strony zachęcamy, aby ożywić w sobie ducha modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Tak wiele osób w naszej parafii, ma wiele wolnego czasu , zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszach św., które są odprawiane o godz.6,30,7.00 i 17.00.Dziękujemy za tak wiele zamawianych intencji mszalnych, to świadczy o tym, że wierzymy w moc ofiary eucharystycznej.

Wielką naszą troską stają się rodziny, wiele jest w naszej parafii rodzin, żyjących piękną miłością, wiele jest też takich, które nie potrafią sobie poradzić z zagrożeniami i problemami. W tych rodzinach narastają konflikty, pojawiają się kryzysy, co doprowadza w wielu przypadkach do rozpadu życia małżeńskiego i rodzinnego. Dużym problemem są wyjazdy zarobkowe, szczególnie zagraniczne, ta rozłąka nie powinna trwać miesiącami, bo to niszczy niejednokrotnie rodzinę.   Właściwym źródłem duchowej siły potrzebnej rodzinie jest mądry dialog i wspólna modlitwa. Wielkim problemem naszej parafii jest alkoholizm, nie możemy być bezczynni wobec tego zagrożenia. Chcemy pomagać ludziom uzależnionym i modlić się w ich intencji. Trzeba jednak zauważyć, że kilku Parafianom udaje się wytrwać w trzeźwości, mimo zaawansowanej choroby alkoholowej. Cieszymy się z tego powodu i modlimy za naszych braci.

Zachęcamy do włączenia się w życie wspólnoty parafialnej. Przyszłością parafii jest wspólnota, składająca z żywotnych małych wspólnot .Każdy może znaleźć dla siebie miejsce. Zapraszamy chętnych do zapisania   się do kół różańcowych, Apostolatu Maryjnego, Chóru, scholii, ministrantów. Zapraszamy do współpracy. Żywa wiara ma być świadectwem. Nie lękajmy się Chrystusa!

Na koniec wyrażamy serdeczne podziękowania za ofiary przekazywane podczas kolędy, czy też składane na tacę. Połowa ofiar zostanie przekazana na remont plebani. Bóg zapłać za wszelkie dobro!

4.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 - spotkanie Przyjaciół Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

5.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W ubiegłą niedzielę na prace konserwacyjno- modernizacyjne zebrano ponad 13.206 zł.

6.We wtorek o godz. 15.30 spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

7.W środę o 16.00 spotkanie ministrantów młodszych, po Mszy świętej ministrantów starszych. W piątek o 19.00 spotkanie oazy.

8.W sobotę o 10.00 spotkanie scholi młodszej, po nim spotkanie oazowe dla dzieci.

9.Za tydzień na Mszy św. o godz.9.00 wystąpi zespół „Raniżowanianie” a o godz. 15.00 dzieci z Przedszkola przedstawią jasełka.Zapraszamy

10.Dziękujemy mieszkańcom Staniszewskiego 46 do 55 za ofiarę i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Staniszewskiego od 56 do 65 . Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

11.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

12.Dziś gościmy Ks. Adama Warchoła-studenta języków obcych. Dziękujemy za posługę i Słowo Boże.

13.Życzymy radosnego świętowania. Szczęść Boże!