24 NIEDZIELA ZWYKŁA-14 WRZEŚNIA 2014r.

Święto Podwyższenia Krzyża

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w czwartek -święto Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 dzieci i młodzież.

-w niedzielę - Św. Mateusza- Apostoła i Ewangelisty-święto służb bankowych, podatkowych i skarbowych.

2.W piątek-19 września młodzież z naszej parafii w liczbie ok.50 osób wyjeżdża na XVII Diecezjalne Spotkanie, tym razem w Sandomierzu. Rodzicom dziękujemy za współpracę i zaufanie. Młodzież prosimy o piękne i godne reprezentowanie naszej Parafii i posłuszeństwo opiekunom. Wyjazd o godz.15.30.Ze względu na wyjazd nie odbędzie się piątkowe spotkanie oazy.

3.W czwartek na godz.16.30 zapraszamy młodzież z klas III- Gimnazjum-przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4.Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rolników na Jasną Górę, w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

5.Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00-ministranci młodsi, po Mszy św. ministranci starsi, kandydaci w czwartek o 17.00 ,w sobotę o godz.10.00 spotkanie scholi. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o spotkaniach.

6.Dzisiaj spotkanie z dziećmi z klas II i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 14.00

7.12 osób naszej parafii będzie brało udział tej nocy w adoracji na św. Krzyżu. Bóg zapłać za modlitwę za naszą parafię. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz.17.00

8.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dzisiejsza taca, w całości przeznaczona na potrzeby remontowo-konserwacyjne. Jeśli ktoś nie może dziś złożyć ofiary, to prosimy za tydzień o ofiarę w podpisanej kopercie. Widzimy jak szeroki front prac jest realizowany w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim którzy to rozumieją , wspierając modlitwą i ofiarą.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.Dziękujemy mieszkańcom ul. Kasztanowej od nr 20 do 45 i Królowej Jadwigi od nr 2 do 24.   za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Królowej Jadwigi od nr 26 do 42. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

11.Bóg zapłać za zebraną makulaturę w naszej Parafii na wybudowanie studni w Sudanie. Zebrano pełny kontener. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło!

12.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.