II Niedziela Adwentu- 4 grudnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Trwamy w adwentowej postawie czujności i oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Jan Chrzciciel przypomina nam, że mamy „przygotować drogę dla Pana, dla Niego prostować ścieżki”. Nie jest to nic innego jak wezwanie do nawrócenia, do wewnętrznej przemiany i poszukiwania  sensu życia w bliskości Boga. Pamiętajmy, Pan jest blisko!

2.Ta nasza postawa czujności, niech się przejawia w praktykach adwentowych:

-Trwajmy w stanie, łaski uświęcającej, korzystając, wcześniej z sakramentu pokuty.

-Zapraszamy wszystkich, dzieci z lampionami, młodzież, dorosłych na roraty- Msza św. o N.M.P.  , codziennie o godz.6.30.oprócz niedziel. Msze św. wieczorem o godz.17.00. Wszystkie dzieci i młodzież, którzy będą brali udział, otrzymają codziennie obrazki a na koniec piękny prezent-niespodziankę. Będziemy codziennie losować figurę  Matki Bożej i aniołki. Dzieci przychodzą na roraty z karteczką ze swoim imieniem i nazwiskiem. Roraty w Porębach we wtorek o 6.30.Godzinki o 6.00. Roraty w Porębach w środę.

-Akcja CARITAS „Głodni miłosierdzia” realizowana jest w naszej parafii poprzez rozprowadzanie świec wigilijnych w cenie 5 zł. Można je  nabyć w kiosku pomagając w te sposób potrzebującym. Są też kalendarze maryjne i misyjne, z przeznaczeniem, ze sprzedaży na Pomoc dzieciom w Kazachstanie i naszej misjonarce.

-Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwale zapakowaną żywność dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.

-Opłatki na wigilijny stół ,tak jak co roku rozniosą po domach p. Eugeniusz- nasz organista i p. Stanisław- nasz  kościelny. Bóg zapłać za ofiary dla nich.

3.Dzisiaj modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

4.Bóg zapłać za ofiary. Dzisiejsza składka na rzecz  Seminarium Duchowne w Sandomierzu.

5.W przyszła sobotę, wieczorem i niedzielę będziemy gościć Ks. Dr Franciszka Rząsę - dyrektora Hospicjum i domu dla samotnych mężczyzn w Jarosławiu. Ks. Profesor rozbudowuje drugie skrzydło budynku. W tym roku przeżywaliśmy rok miłosierdzia, Ojciec Święty prosił o widzialny znak naszej troski, dlatego w przyszłą niedzielę wszystkie ofiary na tacę będą naszym parafialnym darem na rzecz najbardziej potrzebujących.

6.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w czwartek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz.6.30,12.00 w godzinie łaski i o 17.00, Na  Mszy św. o 17.00 kandydatki  do scholi zostaną włączeni do wspólnoty. W Porębach Msza św. o godz.16.00.

7.-we wtorek 6 grudnia - Św. Mikołaja. Zapraszamy na spotkanie z  św. Mikołajem- po Mszy św. o godz.17.00 scholę , ministrantów, oazę i wszystkie dzieci.

8.W czwartek o godz.16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II Gimnazjum.

9.We wtorek o godz.15.00 spotkanie- z kandydatami na ministrantów, prosimy rodziców o pomoc,w naborze kandydatów, ministranci młodsi, we wtorek- o godz.16.00 po Mszy św. ministranci starsi. W piątek spotkanie oazy. W sobotę spotkanie scholi o godz.10.00.

10.W czwartek spotkanie biblijne, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy nowych zainteresowanych.

11.Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci z klasy III w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz.14.00.

12.Dziękujemy  mieszkańcom ul. Sokołowskiej, od nr 64 do 79 oraz ul. Wierzbowej za podjęcie dyżuru w sprzątaniu naszej świątyni i za ofiary. Dyżur przekazujemy mieszkańców Osiedla Lisy-od nr 1 do nr16. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

13.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Można też kupić najnowszy katolicki film ”Mesjasz” oraz książki do modlitwy, o Bożym miłosierdziu, w bardzo dobrej cenie.

14.Zapowiedzi:

1)Dariusz Sondej z Zielonki i Agnieszka Grochala z Zielonki - zapowiedź 1

15. Wszystkim życzymy pełnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Szczęść Boże.