IV Niedziela Wielkiego Postu- 26 marca 2017r.

1.Miłosierdzie jest wartością chrześcijańską i ogólnoludzką. Dzisiejsza liturgia pragnie nas na tę wartość szczególnie uwrażliwić. Miłosierdzie to nic innego jak życzliwość i pomoc okazana człowiekowi znajdującemu się w potrzebie. Miłosierdzie to także zdolność współczucia człowiekowi pogrążonemu w nędzy materialnej i duchowej, to zdolność do okazywania łaskawości, do przebaczenia, do darowania urazów i zadrażnień. Miłosierdzie jest cechą charakterystyczną serca, które umiłowało światłość i dlatego zdolne jest do dobrych uczynków.

2.W dniu wczorajszym rozpoczął się III Synod Diecezjalny. Delegacja w liczbie 5 osób, brała udział, w inauguracji w Katedrze Sandomierskiej. Za tydzień rekolekcje parafialne. Modlimy się o jak największe owoce rekolekcji, polecamy ludzi zagubionych i przeżywających trudności. Rekolekcje poprowadzi Ks. Grzegorz Kida-młody kapłan pracujący na Ukrainie. Zaprośmy naszych bliskich, sąsiadów. Na stoliku są do odebranie programy rekolekcji. Zabierzmy je do domu, jeden na rodzinę. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu. Za tydzień suma o 12.00. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Od jutra wieczorna Msza św. o godz.18.00.

3.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.30. Prosimy o przygotowanie i prowadzenie Apostolat maryjny, Stowarzyszenie Cudownego Medalika. O godz.19.00 Droga Krzyżowa, którą prosimy o przygotowanie i prowadzenie młodzież oazową. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz.17.00, a po nich Msza św.

4. Dzisiaj gościmy ,w naszej Parafii Ks. Dra Jacka Uliasza-Dyrektora Instytutu Teologicznego we Lwowie. Dziękujemy mu za Jego posługę i Słowo Boże, przygotowujące nas do rekolekcji parafialnych.

5.W Wielkim Poście odbywa się akcja „Jałmużna Wielkopostna”. Za tydzień będzie można w kiosku nabyć baranki wielkanocne. W tym roku są wykonane z białej czekolady.

6.W czasie Wielkiego Postu można składać żywność dla potrzebujących do kosza. Zebrane dary zostaną ofiarowane najbardziej potrzebującym przed świętami i rozniesione przez młodzież naszej parafii.

7.Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz.15.00, ministrantów młodszych we wtorek o 17.00, starszych po Mszy św. wieczornej. Spotkanie scholi starszej we wtorek po Mszy św, scholi młodszej w sobotę o godz.10.00,dzieci Bożych o godz.11.00,oazy w piątek po Drodze Krzyżowej o godz.19.00. Spotkanie biblijne w czwartek po Mszy św. Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika w poniedziałek o godz. 16:30.

8.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia m. in. książki o historii Polski, razem z pieśniami patriotycznymi.

9.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W ubiegłą niedzielę na prace konserwacyjno-budowlane zebrano sumę 14.061 zł. Dziękujemy darczyńcom. Dzisiaj składka na ogrzewanie naszego kościoła.

10.Nasza   Parafia organizuje w dniach 29.04 -2.05.2017 r. wyjazd do Wilna i okolic, nie jest potrzebny paszport, wystarczy dowód osobisty. Bliższe informacje w zakrystii.

11.Dziękujemy mieszkańcom ul. Świętego Floriana od num. 24 do 44, za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Dyżur przekazujemy mieszkańcom : ul. Świętego Floriana, od num.46 do 52,ul. Malinowej i ul. Sportowej. Zapraszamy w sobotę na godz.9.00

12.Można przekazywać 1% dochodów na Caritas, Ruch Światło-Życie, na dom rekolekcyjny Brama Bieszczad. Informacje i blankiety na stoliku.

13.Wszystkim życzymy pięknych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże!