III Niedziela Zwykła- 21 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Niezgoda ,konflikty, waśnie były zawsze w ludzkim świecie obecne. Próbuje się je łagodzić poprzez uściślenie i zaostrzenie prawa, mediacje, umowy i traktaty. Wszystkie te środki są potrzebne, ale jednak nie jest to leczenie choroby, lecz tylko łagodzenie jej skutków. Jedynym, co skutecznie unicestwia ludzką złość, zaślepienie i zatwardziałość ludzkiego serca jest miłość. Ona to odmieniła serc Koryntian, tak że spory i kłótnie wreszcie ustały. Oby podobnie odmieniałas i serca nas, którzy żyjemy w innym czasie i w innych warunkach, ale jesteśmy takimi samymi ułomnymi ludźmi.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w środę -Św. Franciszka Salezego

-w czwartek-święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

-w piatek- wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

- w sobotę-wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza.

-w niedzielę-św. Tomasza z Akwinu.

3.W środę zakończyliśmy kolędową wizytę duszpasterską.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Odczuwaliśmy radość i oczekiwanie na kapłana w większości nawiedzanych domów. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i zrozumienie. Podczas spotkań mieliśmy okazję usłyszeć o wielu problemach i niepokojach. Modlimy się w tych intencjach. Zachęcamy, aby ożywić w sobie ducha modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Tak wiele osób w naszej parafii, ma wiele wolnego czasu, zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszach św., które są odprawiane o godz.6,30, i 18.00.(ze względu na remont) Dziękujemy za tak wiele zamawianych intencji mszalnych, to świadczy o tym, że wierzymy w moc ofiary eucharystycznej.

Wielką naszą troską stają się rodziny, wiele jest w naszej parafii rodzin, żyjących piękną miłością, wiele jest też takich, które przeżywają trudności. Wielkim problemem jest wspólne zamieszkanie, przez osoby, które nie maja sakramentu małżeństwa.Jakże często rodzice akceptują związki cywilne, swoich dzieci. Dużym problemem są wyjazdy zarobkowe, szczególnie zagraniczne, ta rozłąka nie powinna trwać miesiącami, bo to niszczy niejednokrotnie rodzinę. Właściwym źródłem duchowej siły potrzebnej rodzinie jest mądry dialog i wspólna modlitwa. Wielkim problemem nie tylko naszej parafii jest alkoholizm, nie możemy być bezczynni wobec tego zagrożenia. Chcemy pomagać ludziom uzależnionym i modlić się w ich intencji. Trzeba jednak zauważyć, że kilku Parafianom udaje się wytrwać w trzeźwości, mimo zaawansowanej choroby alkoholowej. Cieszymy się z tego powodu i modlimy za naszych braci.

Zachęcamy do włączenia się w życie wspólnoty parafialnej. Przyszłością parafii jest wspólnota, składająca z żywotnych małych wspólnot .Każdy może znaleźć dla siebie miejsce. Zapraszamy chętnych do zapisania   się do kół różańcowych, Apostolatu  Maryjnego, Chóru, scholi, ministrantów. Zapraszamy do współpracy.  Żywa  wiara ma być świadectwem. Nie bójmy się Jezusa, bo tylko On jest naszą siłą!

Na koniec wyrażamy serdeczne podziękowania za ofiary przekazywane podczas kolędy, czy też składane na tacę. Połowa ofiar zostanie przekazana na remont wikarówki, w tym 14.000 zł zapłacony zostanie dług za prace już wykonane,reszta zostanie przekazana na II etap remontu,2.500 zł dla kościoła  w Porębach.  Bóg zapłać za wszelkie dobro!

4.Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie już po raz piaty w naszej Parafii przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem jest pomoc Kościołowi na misjach, a konkretnie zakup inkubatorów dla noworodków, w Ugandzie, w Afryce. Zbiórka odbędzie się na parkingu przy kościele w dniu 30 stycznia, w następny wtorek o godz.12.00.

5.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona na prace konserwacyjno- remontowe. Dziękujemy za otwarte serce. Także Ojciec Tadeusz-misjonarz z Białorusi dziękuje za ofiary.Za tydzień nasz rodak Ks. Tadeusz Brzuszek-misjonarz z Paragwaju, wygłosi kazania i będzie możliwość wesprzeć ofiarą do puszek kościoł w Paragwaju.

6.W piątek o godz. 16.30 spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika.W Czwartek spotkanie  koła Biblijnego, po Mszy św. wieczornej,

7.Spotkania duszpasterskie: kandydaci na ministrantów, wtorek godz.16.00,ministranci młodsi-środa godz.17.00,ministranci starsi, wtorek godz.17.00.Dzisiaj po Mszy świętej o godz.15.00 spotkanie dzieci  z klasy III Szkoły Podstawowej i ich rodziców. W piątek o godz.19.00 spotkanie Oazy. Spotkania scholi w sobotę nie będzie.

8.Dziękujemy mieszkańców  Zielonki-Zadworza, od numeru 75 do 79 C  za posprzątanie kościoła i ofiary. Dyżur powierzamy mieszkańcom Zielonki od numeru 80 do 85.Zapraszamy w sobotę o godz.9.00.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia! Szczęść Boże!