24 NIEDZIELA ZWYKŁA-17 WRZEŚNIA 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. 1. W tym tygodniu w liturgii :

-w poniedziałek- -święto Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 dzieci i młodzież, na której zawierzymy św. Patronowi dzieci i młodzież naszej Parafii.

-we wtorek - Św. Januarego-biskupa i męczennika.

-w czwartek -Św. Mateusza-Apostoła i Ewangelisty-święto służb bankowych, podatkowych i skarbowych.

-w sobotę– św. Ojca Pio.

1. 2. Za tydzień dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00
  1. 3. Dzisiaj kończy się Diecezjalne Spotkanie Młodych w Nowej Dębie. Dziękujemy młodzieży w liczbie 35 za udział, księżom wikariuszom za opiekę rodzicom za zaufanie.
  1. 4. Dziękujemy mieszkańcom Porąb Wolskich i Posuch oraz radnym parafialnym za przygotowanie odpustu. Dziękujemy także tym parafianom, którzy brali udział w pielgrzymce i czuwaniu nocnym na Św. Krzyżu.
  1. 5. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu-zachęcamy do prenumeraty i czytelnictwa czasopism  i książek katolickich. Oglądajmy też wartościowe filmy. W naszym kiosku są do kupienia książki, czasopisma, jest nowy numer” Małego Gościa”, ”Dominika”, ”Miłujcie się”. Można nabyć Ewangeliarz na poszczególne dni tygodnia. Jest książka - ”Wszystko o Matce Bożej” w cenie 9 zł.
  1. 6. Spotkania duszpasterskie: W środy o godz.17.00 - ministranci młodsi, we wtorek po Mszy św. ministranci starsi, w sobotę o godz.9.00 spotkanie Scholi. Spotkanie grupy oazowej w piątek o 19:00. Prosimy rodziców o  przypominanie dzieciom o spotkaniach.
  1. 7. We czwartek spotkanie dla uczniów 3 klasy gimnazjum przygotowujących się do  sakramentu bierzmowania i ich rodziców ok. godz. 18.45
  1. 8. W następną Niedzielę spotkanie dla dzieci z klasy 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców ok. godz. 16.00
  1. 9. W czwartek spotkanie Biblijne, po wieczornej Mszy św.
  1. 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dzisiaj taca, w całości przeznaczona na potrzeby remontowo-konserwacyjne. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odnawiają nasz kościół!
  1. 11. Zapraszamy do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin oraz Doradców Życia Rodzinnego na Jasną Górę w dniach 23-24.09. Centralnym punktem programu pielgrzymki będzie celebrowana na Szczycie Jasnogórskim Msza święta w niedzielę 24 września o godz. 11.00. Podczas uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślub oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.
  1. 12. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolbuszowskiej, od num 143 do 179 za posprzątanie kościoła i ofiary. Dziękujemy nowożeńcom za pomoc ,w dekoracji kwiatowej. Dyżur powierzamy mieszkańcom ul. Kolbuszowskiej, od num 181 do 201(do końca).Zapraszamy na dyżur w najbliższą  sobotę o godz.9.00
  1. 13. Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.