XII Niedziela Zwykła– 25 czerwca 2017r.

1.Świat dzisiejszy nastręcza nam wiele takich okoliczności, kiedy stajemy wobec dylematu: zgodzić się na zło w imię poprawności czy też narazić się na kłopot napiętowania, czy wyśmiania ale odpowiedź Jezusa jest jasna. Wzywa On nas do postawy prawdy i miłości, która nie chce niszczyć, lecz podnosić.

2.Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała.

3.Dzisiaj odpust w Mazurach,we wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy-odpust w Krzątce. W czwartek- Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.6.30,7.00,dodatkowa o godz.9.00 i o godz.18.00.W Porębach o godz.17.00.W sobotę odpust w Dzikowcu-Matki Bożej Jagodnej.

4.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. W sobotę procesja fatimska do figury Matki Bożej na ul. Rzeszowskiej. Zapraszamy wszystkich . Nabożeństwo poprowadzi ks. Witold Szczur-Proboszcz z Gawłuszowic.

5.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, po Sumie.

6.Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miesiącu lipcu po Mszy Św. wieczornej litania ku czci Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo o godz.17.30.

7.Przypominamy,że od dziś następuje zmiana odprawiania Mszy św. w niedzielę. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.14.00 od przyszłej niedzieli dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz.9.00 i 11.30.

8. 33 Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola-Jasna Góra w dniach 4-12.08.2016r. …

9.Duszpasterstwo rodzin diecezji sandomierskiej zaprasza na pielgrzymkę,w przyszłą niedzielę na św. Krzyż. Zapisy w zakrystii do wtorku.

10.W dniu 6 lipca przybędzie do nas pielgrzymka piesza z Leżajska na Jasną Górę, w ramach Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki. Grupa liczy ok.200 osób.       Prosimy o przygotowanie kawy i herbaty w Zielonce w remizie o godz.11.15 i obiadu w Raniżowie o godz.12.30.Prosimy o pomoc, w tym roku, w szczególny sposób mieszkańców Staniszewskiego.

11.Rozpoczęły się wakacje, nie zapominajmy o modlitwie i o niedzielnej Mszy św. także wyjeżdżając na wakacje . Mamy więcej czasu zapraszamy dzieci i młodzież, do uczestnictwa w codziennej Mszy św.

12.Organizujemy autokarową pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dniu 2 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i w kiosku.

13.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest nowa książka-przewodnik o naszym kościele”Barokowa Perła Raniżowa” przygotowana przez naszą młodą parafiankę Nikolę Fitał. Jest także książka ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego,z Jego osobistym podpisem.

14.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu i na Kurię Biskupią. W ubiegłą niedzielę na składkę konserwacyjno- budowlaną złożono 16.164 zł i 20 $ ,co daje razem sumę 16.244 zł zł,na konto-w maju wpłacono 1500 zł. Serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.

15.We wtorek spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika,po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie. W okresie wakacji nie będzie spotkań biblijnych,wznowienie od września.

16.Dziękujemy mieszkańcom ul. Armii Krajowej od nr 101 do 114 za po- sprzątanie kościoła i ofiarę. Dyżur przekazujemy mieszkańcom ul. Krakowskiej,od num.10 do 45 Zapraszamy w sobotę na godz. na 9.00

17.Dziękujemy wszystkim,którzy przywieźli makulaturę. Cel:Zbieramy środki na budowę studni w Czadzie w Afryce.

17.Zapowiedzi:

1)Marek Koszarek-kawaler z Bukowiny Tatrzańskiej i Aneta Pikor- panna z Zielonki-zapowiedź 2

2)Kamil Grzegorz Sudoł-kawaler z Wilczej Woli i Paulina Maria Sapuła-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

3)Krzysztof Drelich-kawaler z Jeżowego i Anna Dec-panna z Zielonki-zapowiedź 1

4)Jacek Kochanowicz-kawaler z Raniżowa i Jadwiga Bąk-panna z Sokołowa Młp.-zapowiedź 1

5)Piotr Wojciech Kursa-kawaler Szarowa-k. Krakowa i Małgorzata Mikołajczyk-panna z Zielonki-zapowiedź 1

6)Adam Marek Wlazło-kawaler z Liszek- k. Krakowa i Michalina Marut-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

18.Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa. A solenizantom i jubilatom wielu łask i zdrowia. Szczęść Boże.