33 NIEDZIELA ZWYKŁA- 19 LISTOPADA 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1.Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata-ostatnia niedziela roku liturgicznego, patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2.W liturgii, w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek - Św. Rafała Kalinowskiego

-we wtorek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

-w środę - św. Cecylii- patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Chór Parafialny zapraszamy w środę na plebanię na okolicznościowe spotkanie.

-w sobotę - św. Katarzyny Aleksandryjskiej-męczennicy.

3.Modlimy się za wszystkich zmarłych. Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, wypomnianych w wypominkach codziennie jest odmawiany różaniec, po Mszy św. o godz.17.00.W niedziele o godz.16.30.

4.W środę po Mszy św. spotkanie dla-ministrantów młodszych, we wtorek po Mszy św. ministranci starsi, we wtorek o 16.00-kandydaci.  W piątek spotkanie oazy o godz.18.15.W sobotę odbędą się warsztaty dla scholi z całego dekanatu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.9.00, następnie zajęcia w Szkole Podstawowej od godz.10 do godz.13.00.

5.W dniu wczorajszym w Gorzycach odbył się Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej. Wystąpiła nasza schola dziecięca z Raniżowa, w liczbie 36 osób, największa grupa. Dziękujemy Ks. Mariuszowi Gorczycy i opiekunom za zorganizowanie wyjazdu i opiekę.

6. Dziękujemy mieszkańców ul. ks. Gołdasza  za posprzątanie kościoła i ofiary. Dyżur powierzamy mieszkańcom ul. Królowej Jadwigi . Zapraszamy na dyżur w najbliższą  sobotę o godz.10.00.Za tydzień rozpoczynamy nową kolejkę od Zielonki.

7.W diecezji sandomierskiej przeżywamy tydzień solidarności z ludźmi ubogimi w ramach I ogólnoświatowego dnia ubogiego. Pomagajmy tym, którzy tej potrzeby oczekują, zwróćmy uwagę na ludzi samotnych i starszych.

8.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

9.Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Parafii. W ubiegłą niedzielę  zebrano do puszek dla organizacji Kościół w Potrzebie, sumę 2550zł. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona na prace budowlano -konserwacyjne.

10.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.