Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Zaproszenie - Koncert Kolęd 2018

koncert koled 2018

Koncert Świąteczny M. Miecznikowki

Okres Bożego Narodzenia to czas radości wypełniony śpiewem kolęd i pastorałek. Dnia 4 stycznia w naszym kościele parafialnym gościliśmy znanego artystę Pana Macieja Miecznikowskiego, który  zaprezentował autorski „Koncert Świąteczny”. Artysta oprócz znanych kolęd i pastorałek, zaśpiewał piosenki kompozytora Piotra Rubika. Był to piękny czas wypełniony wspólnym śpiewaniem kolęd do czego zachęcał artysta. Koncert nie odbył by się bez udziału sponsorów za co składamy serdeczne podziękowania. 

Zobacz film

Kolędnicy Misyjni 2017

W dniach 27-28 grudnia w naszej parafii kolędowali „Kolędnicy Misyjni” na rzecz pomocy dzieciom z krajów Misyjnych. 11 grup kolędowych wraz z opiekunami odwiedziło domy naszej parafii pozostawiając w domach pamiątkę w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. W tym roku udało się zebrać kwotę 10 887,20 zł i 10 € dla dzieci z Syrii, Libanu, Kamerunu i Paragwaju. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc misjom, w sposób szczególny Pani Katarzynie Kołodziej i O. Tadeuszowi Brzuszek CSMA.

Zobacz Zdjecia

Boże Narodzenie 2017

Wśród nocnej ciszy... ta piękna kolęda która rozpoczęła Pasterkę wprowadziła nas w tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia. Po pięknym czasie Adwentu przyszedł aby zaprosić Nowonarodzonego Chrystusa do naszych serc, rodzin i domów. Do tego w sposób szczególny zachęcał nas O. Stanisław Czarnecki SI rodak który wygłosił słowo Boże podczas Pasterki. Błogosławionych Świąt.

Strażnik Skarbów

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Każdego Adwentowego dnia o godz. 6.00 rano w naszym kościele rozbrzmiewały Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NPM. Był to znak, że za kilka chwil rozpoczną się Roraty czyli poranna Msza Święta o Matce Bożej.  W tym roku szczególnym patronem Adwentu podczas codziennym Rorat obok Maryi był św. Józef. Strażnik Skarbów tak piękne został nazwany św. Józef, którego historię poznawaliśmy podczas rozważań Adwentowych. Dziękujemy wszystkim którzy tak pięknie przeżyli czas Adwentu uczestnicząc codziennie w Roratach.

Spotkanie opłatkowe 2017

spotkanie oplatkowe201717 grudnia 2017 r. w Domu Parafialnym w Raniżowie odbyła się wigilia dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Raniżów. Organizatorem spotkania była nasza Parafia oraz Stowarzyszenie Gminy Raniżów. W wigilii wzięło udział ok. 60 osób z terenu gminy Raniżów.

Swoją obecnością zaszczycili s. Czesława Margarita Sondej oraz przedstawiciele władz: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Kobylarz, Radny Gminy Raniżów Jan Puzio oraz sołtys Woli Raniżowskiej Józef Raczek. 

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe 2017

Powierzeni Niepokalanej

Niedziela po 8 grudnia to dzień, w którym dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rąk księdza proboszcza i rodziców otrzymały poświęcone medaliki NMP. „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami”

Zobacz Zdjęcia

Godzina Łaski

8 grudnia to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym szczególnym dniu  o godz. 12.00 w naszym Kościele parafialnym modliliśmy się podczas Mszy Świętej  w „godzinie łaski”. Ten wyjątkowy dzień to także święto patronalne naszej Scholi Parafialnej, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 do grona Scholi zostało przyjętych 7 Scholanek. Gratulujemy nowym Scholankom i ich Rodzicom.

Zobacz Zdjęcia  

Informacja promocyjna

logoUE wniosek

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Raniżowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.: „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zabytkowym Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Raniżowie.”

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjność kulturalnej i zwiększenie dostępności dóbr kultury kościoła parafialnego, poprzez realizację prac konserwatorskich w zakresie wybranych elementów wystroju i wyposażenia obiektu oraz robót budowlanych i prac instalacyjnych, do IV kwartału 2018 roku.

Planowane efekty: Planuje się objęcie wsparciem 1 zabytku nieruchomego oraz 25 zabytków ruchomych stanowiących wystrój/wyposażenie kościoła. Planuje się także prace instalacyjne w zakresie m.in.: instalacji elektrycznej, monitoringu, włamania i napadu, przeciwpożarowej, nagłośnieniowej oraz roboty budowlane związane z położeniem posadzki wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Wartość projektu: 2 849 344,20 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 2 381 690,81 PLN

Loga:
http://rpo.wrotapodkarpackie.pl/index.php/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/wez-udzial-w-promocji-programu/292-zasady-promocji-i-oznakowania

Spotkanie z Mikołajem

Dnia 6 grudnia naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. Podróżował on po różnych miejscach począwszy od szkół a zakończywszy wieczorem na spotkaniu z dziećmi w kościele parafialnym.

zobacz zdjęcia

Ognisko Patriotyczne 2017

ogniskopatriotyczne plakat 01

Sukces Ministrantów podczas rozgrywek halowych w Raniżowie.

W dniu 4 listopada w hali gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Raniżowie odbyły się dekanalne rozgrywki Diecezjalnego Turnieju Futsalu Ministrantów i lektorów. Rozgrywki rozpoczęła wspólna modlitwa. Ministranci rozegrali mecze stosując zasady fair play. Każda z Parafii dekanatu Raniżów mogła zaprezentować drużyny w Trzech kategoriach: Lektorzy ze Szkoły średniej, Lektorzy z Gimnazjum oraz Ministranci ze Szkoły Podstawowej. Nasi Ministranci zajęli kolejno: I miejsce - lektorzy z gimnazjum, II miejsce - lektorzy szkoła średnia i IV miejsce ministranci szkoła podstawowa. Gratulujemy Ministrantom. 

zobacz zdjęcia 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2017

Dzień 1 listopada jest dniem kiedy wpatrujemy się w przykład Świętych którzy poprzedzili nas w drodze do Nieba. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. W tym dniu modliliśmy się przez wstawiennictwo Świętych, w obecności 15 relikwii świętych i  błogosławionych. O godz. 14:00 odbyła się Uroczysta Msza Święta na cmentarzu parafialnym, po niej odbyła się procesja do 5 stacji podczas której modliliśmy się za zmarłych.

Dzień 2 listopada to Dzień Zaduszny kiedy modlimy się za zmarłych którzy cierpią męki czyścowe i potrzebują naszej pomocy. Jest to dzień refleksji na naszym życiem doczesnym, oraz szczególnej pamięci o tych których Pan Bóg powołał do siebie. Wśród form niesienia pomocy duszom czyśćcowym na pierwszym miejscu Msza św., modlitwa osobista, oraz możliwość zyskiwania odpustów zupełnych i częściowych. Od 1 do 8 listopada możemy także uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii, nawiedzenie kościoła lub cmentarza grzebalnego i modlitwa w intencjach papieskich.

Parafialny Wieczór i Korowód Świętych

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31.10.2017 r. obył się w naszej parafii  "Wieczór i Korowód Świętych". W trakcie Mszy Świętej dzieci z naszej parafii przebrane w odpowiednie stroje prezentowały sylwetki świętych i błogosławionych. W tym dniu także do naszej parafii przybyły relikwie świętych i błogosławionych. Po Mszy świętej odbyła się procesja na cmentarz z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ze świecami, które zostały zapalone od Paschału - symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego. Na cmentarzu każdy mógł zanieść Światło Chrystusa na grób swego bliskiego. Po zakończonej procesji, była możliwość oddania czci relikwiom. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę. 

zobacz zdjęcia

Ja zawsze będę z wami - Różaniec 2017

Miesiąc październik w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Podczas codziennej modlitwy różańcowej dzieci otrzymywały naklejki z historią Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W niewielkiej wsi na Warmii - Gietrzwałdzie 140 lat temu objawiła się Matka Boża. Przez ponad dwa miesiące, od 27 czerwca do 16 września przychodziła z nieba do Gietrzwałdu i rozmawiała z Justyną Szafryńska i Basią Samulowską. Dziewczynki widziały Piękną Panią aż 160 razy. W dniu 7 października 2017 r. 55 osobowa delegacja z naszej parafii uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Modliliśmy się przy granicy naszej Ojczyzny w parafii Jaksmanice koło Przemyśla. Natomiast wieczorem 7 października odbyło się ostatnie nabożeństwo Fatimskie z procesją po ulicach naszej parafii. 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 5

W tym tygodniu 87

W tym miesiącu 2266

Ogółem 625825

Currently are 8 guests and no members online