Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Wieczór 3-majowy

plakat wieczor 3 maj

Niedziela Palmowa 2017

W dn. 9 kwietnia 2017 r. przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. W tym dniu obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy oraz rozpoczynamy Wielki Tydzień. O godzinie 11.30 spod figury Pana Jezusa Miłosiernego wyruszyła procesja do kościoła. Podczas procesji jeden z ministrantów jechał na osiołku w towarzystwie dzieci z kolorowymi Palmami. W czasie uroczystej Mszy Świętej opis Męki Pańskiej według św. Mateusza zaśpiewał ks. Dominik - nasz wikariusz oraz Pan organista z chórem parafialnym.

zobacz zdjęcia

„Aby nieść światło Ewangelii”

W dniu 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego pięcioosobowa delegacja z naszej Parafii brała udział w historycznym wydarzeniu rozpoczęcia III Synodu Diecezji Sandomierskiej, zwołanego pod hasłem: „Aby nieść światło Ewangelii”. Uroczystość odbyła się w sandomierskiej Bazylice katedralnej pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika - metropolity lubelskiego. Pierwszy sandomierski synod odbył się w 1923 r. w celu sprecyzowania partykularnego prawa kościelnego. II Synod Diecezji Sandomierskiej odbywał się w latach 1996-1999 r. i przebiegały pod hasłem „Ut unum sint”. Jego postanowienia pobłogosławił papież Jan Paweł II podczas pobytu w Sandomierzu dnia 12 czerwca 1999 r.

zobacz zdjęcia

Zobacz Transmisje TV Serbinów

Coraz bliżej kapłaństwa

W sobotę 18 marca podczas Mszy świętej w kościele seminaryjnym w Sandomierzu. Nasz parafianin kleryk Franciszek Sidor z rąk księdza biskupa Edwarda Frankowskiego otrzymał posługę Akolitatu. Posługa akolity wiąże się ze służbą przy ołtarzu jako nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym kleryku i wszystkich przygotowujących się kapłaństwa.

 zobacz zdjęcia

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek

Stacja Księża wynoszą krzyż z Kościoła
I przy figurze M.B. Grunwaldzkiej Dzieci
II Szkoła Podstawowa Nauczyciele
III obok p. Niemczyków
(ul. Sienkiewicza)
Kręgi Domowego Kościoła + Wspólnota dla Intronizacji NSPJ
IV obok p. Pruchnika
(ul. Rzeszowska)
Rolnicy
V przy Poczcie Zakłady Pracy
VI obok cmentarza Rada Parafialna
VII obok Straży Strażacy
VIII przy figurze Chrystusa Miłosiernego Urząd Gminy
IX obok Apteki Służba Zdrowia
X obok p. Bąkowej
(ul. Kazimierza Wielkiego)
Osoby Starsze
XI obok p. Stępniowej
(ul. Kasztanowa)
Róże Różańcowe + Wspólnota Cudownego Medalika
XII obok p. Warzochowej
(ul. Ks. Gołdasza)
Młodzież
XIII obok Wikarówki Ministranci
XIV obok Krzyża Misyjnego Koło Misyjne

Rekolekcje Wielkopostne 2-5.04.2017

Rekolekcje głosi:
Ks. Grzegorz Kida-Misjonarz ze Lwowa

 

Niedziela-2.04.2017

7.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

9.00-  Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.15 - Msza św. z nauką rekolekcyjną w Porębach Wolskich

12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

14.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

17.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 - Msza św. bez kazania

18.30 - Nauka dla młodzieży szkół średnich, studentów, pracujących i bezrobotnych.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2-5.04.2017

EDK Raniżów 2017

edk

Koncert Olgi Szomańskiej

W dniu 14 stycznia w kościele parafialnym w Raniżowie, odbył się koncert kolęd w wykonaniu niezwykłej wokalistki - Olgi Szomańskiej, znanej przede wszystkim z Oratorium Piotra Rubika, serialu „M jak Miłość” oraz laureatki wielu konkursów muzycznych. Ideą i głównym celem trasy koncertowej "Kolędowa" jest zaproszenie Polaków do wspólnego śpiewania kolęd.
Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać i wspólnie z nią zaśpiewać znane polskie kolędy m.in.: Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, W żłobie leży, Dzisiaj w Betlejem, Cicha noc, Wśród nocnej ciszy.
Zgromadzeni usłyszeli również akustyczne wersje największych przebojów Anny German oraz Piotra Rubika. Koncert ten był wspaniałym zwieńczeniem świąt i na długo pozostanie w pamięci naszych parafian i przybyłych gości. Niezwykły głos wokalistki i autorskie wykonania przypadły do gustu nawet najbardziej wymagającej publiczności.
Po występie, liczne tłumy czekały w kolejce po autografy, płyty oraz pamiątkowe zdjęcie z artystką.
Organizatorem muzycznego spotkania z Olgą Szomańską była Parafia Rzymskokatolicka WNMP w Raniżowie.

zobacz zdjęcia

Wigilia dla starszych i samotnych

 Wigilia w Domu Parafialnym w Raniżowie jest już tradycją dla wielu samotnych, starszych osób z terenu naszej gminy. Także i w tym roku (18 grudnia) Stowarzyszenie Gminy Raniżów, inicjator i organizator wydarzenia, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zorganizowało dla kilkudziesięciu osób wieczerzą wigilijną. 

Na początek Prezes Stowarzyszenia Łukasz Bis powitał wszystkich uczestników i podziękował za przybycie. W wigilii udział wzięli księża posługujący w Parafii Raniżów na czele z ks. Proboszczem Bogdanem Piekut oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Mieczysław Burek, Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Kobylarz, Wójt Gminy Władysław Grądziel, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Halina Indyk oraz przedstawiciel Rady Gminy Raniżów Jan Puzio.

Jak co roku spotkaniu towarzyszyła piękna oprawa, podniosła bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Wspólne kolędowanie przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami poprzedziła modlitwa, wspólne łamanie się opłatkiem i życzenia świąteczno-noworoczne. Ubogaceniem tego świątecznego spotkania były Jasełka Bożonarodzeniowe, które z zaangażowaniem przygotowała i wykonała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Lesiaki". Na koniec uczestnicy spotkania kierowali ciepłe słowa podziękowania do Zarządu i członków Stowarzyszenia za organizacje i pamięć o nich w tym świątecznym okresie.

Stowarzyszenie Gminy Raniżów pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim obecnym za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w wieczerzy wigilijnej. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

zobacz zdjęcia

Kolędnicy Misyjni

W dniach 27-28 grudnia 2016 roku sześć grup kolędniczych ze Szkoły Podstawowej w Raniżowie odwiedzało domy naszej parafii, by w ten sposób nieść Dobrą Nowinę i pomoc dzieciom z dalekiej Tajlandii, Kamerunu i Paragwaju. Trud kolędowania i zebrane ofiary sprawią, że życie małych mieszkańców tych krajów stanie się prostsze i szczęśliwsze.

26 grudnia w uroczystość św. Szczepana, na sumie, kolędnicy otrzymali błogosławieństwo i zostali uroczyście rozesłani przez ks. proboszcza Bogdana. Wszyscy mieszkańcy chętnie, z wielką radością i życzliwością, przyjmowali Kolędników Misyjnych. Niektórzy wychodzili ze swoich domów i zapraszali zapewniając, że czekają z niecierpliwością i otwartym sercem.

8-go stycznia 2017 roku wszystkie grupy kolędnicze udały się do Radomyśla na VI Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych, gdzie uczestniczyły we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza .Po mszy wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie.

zobacz zdjęcia

Parafialny Koncert Kolęd

koncert koled 2017

zobacz zdjęcia

Zaproszenie - Olga Szomańska

SzomanskaPLAKATkoled 2017

Boże narodzenie 2016

Świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia w naszej Parafii rozpoczęliśmy Mszą świętą o północy. Ks. Proboszcz przewodniczył liturgii, kazanie wygłosił ks. Konrad. Pasterka zgromadziła wielu Parafian oraz przyjezdnych gości. Niech Nowo Narodzony Chrystus błogosławi wszystkim Parafianom.

zobacz zdjęcia

Przyjęcie nowych scholanek

Jak co roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych dziewczynek do scholi.

Osiem dziewczynek po złożeniu przyrzeczeń wobec całej wspólnoty, przywdziało stroje, które są znakiem zewnętrznym przynależności do ich wspólnot. Wszystkim nowo przyjętym, życzymy wiele radości z posługi.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 158

W tym tygodniu 905

W tym miesiącu 3561

Ogółem 608202

Currently are 40 guests and no members online