Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Koncert Uwielbienia

"Oto drzewo krzyża..." - Odpust w Porębach Wolskich 2017

W dniu 10 września w kościele w Porębach Wolskich obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. dr Jacek Uliasz - dyrektor Instytutu Teologicznego we Lwowie. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Nowy Rok Szkolny 2017/2018

W tym roku 4 września Uroczystą Mszą Świętą dzieci i młodzież w naszej parafii rozpoczęły Nowy Rok Szkolny. Wszystkim uczniom życzymy wielu darów Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego na czas zdobywania wiedzy oraz kształtowania swojego charakteru. Szczęść Boże. 

Dożynki Jasnogórskie 2017

Grupa 55 osób z naszej parafii pod przewodnictwem duchowym ks. Proboszcza Bogdana Piekuta w dniu 3 września uczestniczyło w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich. Modlitwa na jasnogórskim szczycie przebiegała pod hasłem: „Do naszej Matki i Królowej” - w roku jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Z naszej parafii przed tron Matki Bożej pojechały wieńce dożynkowe wykonane przez naszych parafian. Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu i wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.

"Została wzięta do Nieba..." - Odpust Parafialny 2017

Każdego roku dzień 15 sierpnia to czas wyjątkowy dla całej naszej wspólnoty parafialnej parafii. W tym dniu przypada Odpust Parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Nieba. Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił nasz rodak ks. Jacek Piróg. Dzień Odpustu to także dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. W Kościele pięknie prezentowały się 4 wieńce dożynkowe wykonane przez przedstawicieli: Raniżowa, Staniszewskiego, Posuch. Pod koniec Mszy Świętej popłynęły życzenia w stronę Jubilata ks. kan. Eugeniusza Worsy który w tym roku obchodzi 50 - lecie sakramentu kapłaństwa. Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej Uroczystości, oraz wszystkim obecnym składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W drodze do Matki i Królowej - Pielgrzymka na Jasną Górę 2017

"Nieść światło Ewangelii" - pod takim hasłem odbyła się 34. piesza pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. W tym roku w grupie bł. Wincentego pielgrzymowało z naszej wspólnoty parafialnej 26 osób, czyli najwięcej spośród parafii, które pielgrzymują z grupą bł. Wincentego. Bóg zapłać wszystkim pątnikom za trud pielgrzymowania oraz za modlitwę w intencji parafii. Zapraszamy za rok do wspólnego pielgrzymowania.

Zobacz zdjęcia

Wakacje z Bogiem 2017

Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku, także to czas szczególnego spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Dzieci i Młodzież z naszej parafii podczas brały udział w turnusach Oazowych oraz turnusach w Radomyślu nad Sanem. 

Kolejny Sukces Piłkarski Ministrantów

Dnia 24 czerwca w Stanach odbył I Turniej  Piłki Nożnej o puchar św. Jana Gwalberta. W turnieju brało udział kilkanaście drużyn z terenu całej diecezji.  Z naszej parafii wzięły udział 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej oraz Starsi. Po wyrównanej walce Ministranci Młodsi zajęli 4 miejsce, natomiast Ministranci Starsi zdobyli I miejsce oraz puchar św. Jana Gwalberta. Ministrantom serdecznie gratulujemy.

Boże Ciało 2017

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem w tym roku była obchodzona 15 czerwca. Po uroczystej sumie odbyła się Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Ta piękna uroczystość zgromadziła wielką rzeszę parafian, od najmłodszych sypiących kwiaty, po najstarszych uczestników procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy oraz bezpieczne poprowadzenie procesji.

Bierzmowanie 2017

Dnia 12 czerwca J. E. Ks. Bpa Krzysztof Nitkiewicz udzielił Sakramentu Bierzmowania 44 uczniom z klasy III Gimnazjum.

Gimnazjalistom gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać!

Rekolekcje przed Bierzmowaniem

W dniach 11 – 13 maja grupa gimnazjalistów z klasy 3 parafii Raniżów, odbyła rekolekcje przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Czas spędzony w ośrodku rekolekcyjnym był bogaty w liczne zajęcia. Gimnazjaliści uczestniczyli w konferencjach mających przybliżyć im tematy związane z życiem duchowym oraz wzajemnymi relacjami prowadzonymi przez ks. Mariana Bolestę, ks. Pawła Katę, ks. Tomasza Zdyb. Temat misji przybliżył ks. Daniel Koryciński. Młodzież miała okazję uczestniczyć w licznych zabawach integracyjnych. Spotkała się z uczestnikami zajęć w Ośrodku Pomocy Społecznej oraz podziwiała piękno otaczającej przyrody podczas wędrówki. Czas spędzony na rekolekcjach był czasem odnowy Ducha i wzajemnych relacji.

zobacz zdjęcia

Z Matką Fatimską - „Idźcie i Głoście” - VIII Piesza Pielgrzymka Raniżów – Leżajsk 2017

W Sobotę 3 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Św. pod hasłem „Idźcie i Głoście” po raz ósmy pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Zanosiliśmy nasze intencje do  Maryi pragnąc ofiarować Jej nasz trud, dziękować i prosić. W roku Jubileuszu 100 - lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, podczas drogi towarzyszyła nam figura MB Fatimskiej z naszego kościoła parafialnego. Każdy z pielgrzymów miał możliwość aby na swoich barkach nieść tę świętą figurę. W tym roku nasza grupa liczyła ok 450 osób. Opiekę duchową sprawowało trzech kapłanów: ksiądz proboszcz Bogdan, ks. Dominik i ks. Konrad. Po dotarciu do Sanktuarium MB Leżajskiej był czas na prywatną modlitwę przed cudownym obrazem. O godz. 18 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która zakończyła nasze pielgrzymowanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tegorocznej pielgrzymki.

Nowi Lektorzy 2017

W Sobotę 27 Maja w Majdanie Królewskim ksiądz dziekan Roman Dyląg dokonał uroczystego błogosławieństwa nowych lektorów. Obrzęd ten zakończył roczne przygotowanie chłopców do tej funkcji. Głównym zadaniem lektora jest odczytywanie Słowa Bożego podczas liturgii. Z naszej parafii nowymi lektorami zostało 5 ministrantów. Nowym lektorom gratulujemy. 

zobacz zdjęcia

ŚP. ks. Prałat Józef Łasica

W dniu 18 Maja 2017 r. w 90 roku życia i 60 roku  kapłaństwa odszedł do Pana z naszej wspólnoty ks. Prałat Józef Łasica. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 21 Maja 2017 r. eksportą do kościoła parafialnego. Mszy Świętej żałobnej przewodniczył bp Kazimierz Górny - biskup senior diecezji rzeszowskiej. Następnego dnia uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba wraz z bp Edwardem Frankowskim oraz bp Janem Ozga z Kamerunu. Wszystkim kapłanom oraz licznie zgromadzonym parafianom wyrażamy serdeczne podziękowania za obecność i modlitwę.

Nowi ceremoniarze

W sobotę 20 maja,  w kościele seminaryjnym w Sandomierzu bp Edward Frankowski udzielił błogosławieństwa nowym ceremoniarzom  i animatorom. Ceremoniarz odpowiada m.in za przebieg liturgii, daje znaki celebransowi i asyście w trakcie liturgii, a także ustawia procesję na wejście i wyjście. Ceremoniarzem zostaje osoba, która dobrze zna liturgię i przeszła kurs diecezjalny.  Z naszej parafii błogosławieństwo ceremoniarza otrzymało trzech lektorów: Rafał Sondej, Rafał Ryczek oraz Tomasz Pełka. Gratulujemy nowym ceremoniarzom.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 102

W tym tygodniu 427

W tym miesiącu 1371

Ogółem 612890

Currently are 52 guests and no members online