Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych raniżowska parafia wraz z raniżowskim stowarzyszeniem postanowiła po raz pierwszy włączyć się w ogólnopolską akcję ,,Biegu Tropem Wilczym". Jest to projekt, który ma na celu uhonorować i upamiętnić Żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.
Raniżowski bieg, na symbolicznym dystansie 1963 metrów (w 1963 r. zginął ostatni Żołnierz Wyklęty), którego trasa była wyznaczona ulicami osiedla ,,Domowe" w Raniżowie cieszył się szerokim zainteresowaniem, które przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W niedzielę 4 marca o godz. 13 do biegu przystąpiło ok. 140 biegaczy. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 8 lat, najstarszy 63-lata.

Czytaj więcej: Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie

Bieg Tropem Wilczym

Ferie z Bogiem 2018 już za nami…

W dn. 05-10.02.2018 r. grupa 50 scholanek i ministrantów z naszej Raniżów uczestniczyła w „Feriach z Bogiem”. Wyjazd ten jest organizowany co rok przez naszą parafię z inicjatywy ks. Proboszcza. W tym roku opieką nad całą grupą uczestników sprawowali: Pani Teresa Niemiec, Pani Katarzyna Kołodziej, ks. Dominik i ks. Konrad.

W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Każdy mógł usłyszeć historię bł. Karoliny – patronki młodzieży, którą barwnie i ciekawie przedstawił pan przewodnik. Z Sanktuarium udaliśmy się do miejscowości Wał Ruda, gdzie znajduje się dom rodzinny bł. Karoliny oraz tzw. szlak męczeństwa. Kolejnym punktem programu były Wadowice. Tam odwiedziliśmy dom rodzinny św. Jana Pawła II. W tym pięknym muzeum przypomnieliśmy sobie historię największego z Polaków. W Wadowicach nie mogło zabraknąć papieskich kremówek, więc z radością udaliśmy się na kremówki. J Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy w Wadowicach była Bazylika Ofiarowania NMP, gdzie św. Jan Paweł II przyjął sakrament chrztu świętego. Do Zakopanego dojechaliśmy około godz. 18.30, tam czekała na wszystkich pyszna obiadokolacja.

Czytaj więcej: Ferie z Bogiem 2018 już za nami…

Koncert kolęd

Dnia 14 stycznia w naszym kościele odbył się koncert kolęd w którym wystąpiły dzieci i młodzież z naszej parafii. Jako pierwszy zaprezentował się chór ze Szkoły Podstawowej w Raniżowie prowadzony przez panią Martę Kopeć. Następnie zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz parafialna schola.

Zdjęcia i filmiki

Zaproszenie - Koncert Kolęd 2018

koncert koled 2018

Koncert Świąteczny M. Miecznikowki

Okres Bożego Narodzenia to czas radości wypełniony śpiewem kolęd i pastorałek. Dnia 4 stycznia w naszym kościele parafialnym gościliśmy znanego artystę Pana Macieja Miecznikowskiego, który  zaprezentował autorski „Koncert Świąteczny”. Artysta oprócz znanych kolęd i pastorałek, zaśpiewał piosenki kompozytora Piotra Rubika. Był to piękny czas wypełniony wspólnym śpiewaniem kolęd do czego zachęcał artysta. Koncert nie odbył by się bez udziału sponsorów za co składamy serdeczne podziękowania. 

Zobacz film

Kolędnicy Misyjni 2017

W dniach 27-28 grudnia w naszej parafii kolędowali „Kolędnicy Misyjni” na rzecz pomocy dzieciom z krajów Misyjnych. 11 grup kolędowych wraz z opiekunami odwiedziło domy naszej parafii pozostawiając w domach pamiątkę w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. W tym roku udało się zebrać kwotę 10 887,20 zł i 10 € dla dzieci z Syrii, Libanu, Kamerunu i Paragwaju. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc misjom, w sposób szczególny Pani Katarzynie Kołodziej i O. Tadeuszowi Brzuszek CSMA.

Zobacz Zdjecia

Boże Narodzenie 2017

Wśród nocnej ciszy... ta piękna kolęda która rozpoczęła Pasterkę wprowadziła nas w tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia. Po pięknym czasie Adwentu przyszedł aby zaprosić Nowonarodzonego Chrystusa do naszych serc, rodzin i domów. Do tego w sposób szczególny zachęcał nas O. Stanisław Czarnecki SI rodak który wygłosił słowo Boże podczas Pasterki. Błogosławionych Świąt.

W dzień Bożego Narodzenia sumie przewodniczył i wygłosił Słowo Boże, J.E. Ks. Bp. Edward Frankowski, który odwiedzał miejsca związane ze Sługą Bożym Ks. Stanisławem Sudołem.

ZDJĘCIA

Strażnik Skarbów

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Każdego Adwentowego dnia o godz. 6.00 rano w naszym kościele rozbrzmiewały Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NPM. Był to znak, że za kilka chwil rozpoczną się Roraty czyli poranna Msza Święta o Matce Bożej.  W tym roku szczególnym patronem Adwentu podczas codziennym Rorat obok Maryi był św. Józef. Strażnik Skarbów tak piękne został nazwany św. Józef, którego historię poznawaliśmy podczas rozważań Adwentowych. Dziękujemy wszystkim którzy tak pięknie przeżyli czas Adwentu uczestnicząc codziennie w Roratach.

ZDJĘCIA

Spotkanie opłatkowe 2017

spotkanie oplatkowe201717 grudnia 2017 r. w Domu Parafialnym w Raniżowie odbyła się wigilia dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Raniżów. Organizatorem spotkania była nasza Parafia oraz Stowarzyszenie Gminy Raniżów. W wigilii wzięło udział ok. 60 osób z terenu gminy Raniżów.

Swoją obecnością zaszczycili s. Czesława Margarita Sondej oraz przedstawiciele władz: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Kobylarz, Radny Gminy Raniżów Jan Puzio oraz sołtys Woli Raniżowskiej Józef Raczek. 

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe 2017

Powierzeni Niepokalanej

Niedziela po 8 grudnia to dzień, w którym dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rąk księdza proboszcza i rodziców otrzymały poświęcone medaliki NMP. „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami”

Zobacz Zdjęcia

Godzina Łaski

8 grudnia to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym szczególnym dniu  o godz. 12.00 w naszym Kościele parafialnym modliliśmy się podczas Mszy Świętej  w „godzinie łaski”. Ten wyjątkowy dzień to także święto patronalne naszej Scholi Parafialnej, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 do grona Scholi zostało przyjętych 7 Scholanek. Gratulujemy nowym Scholankom i ich Rodzicom.

Zobacz Zdjęcia  

Informacja promocyjna

logoUE wniosek

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Raniżowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.: „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zabytkowym Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Raniżowie.”

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjność kulturalnej i zwiększenie dostępności dóbr kultury kościoła parafialnego, poprzez realizację prac konserwatorskich w zakresie wybranych elementów wystroju i wyposażenia obiektu oraz robót budowlanych i prac instalacyjnych, do IV kwartału 2018 roku.

Planowane efekty: Planuje się objęcie wsparciem 1 zabytku nieruchomego oraz 25 zabytków ruchomych stanowiących wystrój/wyposażenie kościoła. Planuje się także prace instalacyjne w zakresie m.in.: instalacji elektrycznej, monitoringu, włamania i napadu, przeciwpożarowej, nagłośnieniowej oraz roboty budowlane związane z położeniem posadzki wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Wartość projektu: 2 849 344,20 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 2 381 690,81 PLN

Loga:
http://rpo.wrotapodkarpackie.pl/index.php/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/wez-udzial-w-promocji-programu/292-zasady-promocji-i-oznakowania

Spotkanie z Mikołajem

Dnia 6 grudnia naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. Podróżował on po różnych miejscach począwszy od szkół a zakończywszy wieczorem na spotkaniu z dziećmi w kościele parafialnym.

zobacz zdjęcia

Ognisko Patriotyczne 2017

ogniskopatriotyczne plakat 01

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 8

W tym tygodniu 89

W tym miesiącu 1875

Ogółem 637563

Currently are 29 guests and no members online