Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Duchowe ćwiczenia w Olchowej

olchowaW dn. 16-18.10.2014 r. w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym „Brama Bieszczad” w Olchowej obyły się rekolekcje młodzieży z klas trzecich Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Celem rekolekcji było przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nasza grupa liczyła 55 osób: 49 uczestników, 2 animatorów oraz 4 wychowawców. Rekolekcje prowadził ks. Adam Lechwar, który był nie tylko przewodnikiem duchowym, ale także pomógł nam poznać historię oraz atrakcje Bieszczadów.

Plan rekolekcji był napięty i bardzo bogaty. Pierwszym punktem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium w Jasieniu. Potem odwiedziliśmy dawną cerkiew greckokatolicką w Michniowcu, gdzie obecnie jest kościół rzymskokatolicki pw. św. Jana Chrzciciela. Po tej duchowej uczcie przyszedł czas na pieszą wędrówkę w górach. Celem wędrówki była Połonina Caryńska. Idąc górskim szlakiem można było podziwiać malowniczy krajobraz gór. Po zejściu z gór pojechaliśmy prosto do ośrodka na obiadokolację. Następnym punktem był pogodny wieczór prowadzony prze animatorów. Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia z nauką rekolekcyjną. Ostatnim punktem pierwszego dnia było konferencja na temat pierwszego prawa życia duchowego: Miłość Boża.
Dzień drugi zaczęliśmy od szkoły modlitwy. Następnie po śniadaniu wyjechaliśmy nad Solinę. Po drodze zdobyliśmy Kamień Leski. Z Soliny przejechaliśmy do Myczkowiec, gdzie też zobaczyliśmy zaporę. Następnie spacerkiem udaliśmy się do Zwierzynia, gdzie jest grota z figurą Matki Bożej z cudownym źródłem. Następnie zwiedziliśmy Ogród Biblijny w Myczkowcach , gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. miniaturowe cerkwie i kościoły rejonu Bieszczad. Mszę świętą w drugim dniu przeżywaliśmy także w Myczkowcach. Po niej udaliśmy się na obiadokolację do naszego ośrodka. Wieczorem w godzinie apelu wysłuchaliśmy konferencji, po czym uczestniczyliśmy w adoracji krzyża, w czasie której była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
W trzecim dniu po śniadaniu udaliśmy się do sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, po czym odprawiliśmy Drogę Krzyżową w plenerze. Na końcu zwiedziliśmy malownicze ruiny klasztoru Karmelitów Bosych. Po powrocie do ośrodka przeżywaliśmy Eucharystię w czasie której obraliśmy Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. I na tym zakończyły się ćwiczenia duchowe. Podziwiając piękno świata stworzonego, poznając historię Bieszczad, odwiedzając święte miejsca, słuchając konferencji staliśmy się o wiele bogatsi duchowo.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 13

W tym tygodniu 338

W tym miesiącu 1614

Ogółem 637302

Currently are 4 guests and no members online