Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Symbole ŚDM w Raniżowie

symbole Sdm2W dniu 26.04.2015 r. do parafii Raniżów przybyły symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikona Salus Populi Romani. Oczekiwanie na przyjęcie symboli rozpoczęło się o godz. 17.00 konferencją, którą wygłosił ks. dr Jacek Uliasz. Następnie wyruszyła procesja pod figurę Pana Jezusa Miłosiernego, aby o godz. 18.00 przyjąć krzyż i ikonę. Oprócz parafian z Raniżowa  na Rynku zgromadziła się młodzież z dekanatu raniżowskiego na czele z kapłanami, strażacy, poczty sztandarowe, miejscowy Zespół Pieśni i Tańca – Lesiaki. Po dotarciu symboli ŚDM, wyruszyła procesja do parafialnego kościoła. Tam nastąpiło powitanie  symboli przez ks. Proboszcza Bogdana Piekuta oraz młodzież. Następnie kapłani z dekanatu koncelebrowali Mszę świętą, homilię wygłosił ks. dr Marek Kumór. Po Mszy świętej czuwanie modlitewne prowadziła młodzież z Raniżowa. Wprowadzeniem do czuwania była inscenizacja pantomimy. O godz. 20.30 nabożeństwo drogi krzyżowej prowadziła młodzież z Woli Raniżowskiej. Natomiast Apel Jasnogórski poprowadził zespół oratoryjny Fidelis z parafii Spie. Po Apelu czuwanie podjęły wspólnoty modlitewne z Parafii Raniżów.
 
Spotkanie z symbolami ŚDM było pięknym doświadczeniem jedności i wspólnoty młodych ludzi wokół Chrystusa i jego Matki. Nie spodziewałam się, że w uroczystości peregrynacyjne tak ochoczo zaangażuje się wielu młodych z naszej parafii. Przybyła także duża liczba młodzieży z całego dekanatu Raniżów, która dała piękne świadectwo wiary i zaangażowania we wspólną modlitwę i czuwanie. Dużą radość sprawiła mi możliwość niesienia krzyża ŚDM, świadomość, że krzyż ten niosło tysiące młodych ludzi z całego świata, umocniła w przekonaniu, że nie jestem sama w swojej wierze, ale jest nas – młodych katolików, chcących żyć wartościami na co dzień, ogromna liczba. Ze wzruszeniem wspominam widok młodych ludzi, par i małżeństw, którzy podchodzili pod krzyż zawierzając i oddając siebie Chrystusowi. Uroczystości peregrynacji symboli ŚDM przypomniały mi, że w XXI wieku, wbrew opinii niektórych, w sercach młodych ludzi jest miejsce na krzyż – znak miłości i nadziei, mówi nasza parafianka – Barbara Burek.
 
zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 32 guests and no members online