Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

200 lat kościoła w Raniżowie

OdpustRanizow2015Dnia 15.08.2015 r., w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadała 200 rocznica powstania kościoła w Raniżowie. Chociaż parafia liczy ponad 600 lat, jednak obecna świątynia parafialna została wzniesiona w 1815 r. Wspólnota parafialna do jubileuszu przygotowywała się długi czas. Z tej okazji odnowiono elewację zewnętrzną kościoła, ołtarz główny, ołtarze boczne, chrzcielnicę, kaplicę boczną oraz zakrystię. Z racji jubileuszu 200 lecia istnienia kościoła w Raniżowie ks. Proboszcz Bogdan Piekut powołał specjalny komitet obchodów jubileuszu, który pomagał przygotować uroczystości.

Najważniejszym momentem świętowania była Msza święta koncelebrowana sprawowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Na uroczystość przybyli także wikariusze, którzy kiedyś pracowali w raniżowskiej parafii, władze parlamentarne i samorządowe, konserwatorzy pracujący przy odnawianiu świątyni. W liturgię Mszy świętej zaangażowane były grupy liturgiczne

z całej parafii. Przybyła także dęta orkiestra z Komorowa.

 

Drugą część świętowania przeniesiono na miejscowy stadion, gdzie koncertowała orkiestra z Komorowa, zespół Full Power Spirit oraz Pan Tomasz Kamiński.

Świętowanie jubileuszu rozciągnęło się na kolejny dzień. W niedzielę 16.08.2015 r. po sumie sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego odbyła się sesja popularno – naukowa na temat parafii Raniżów. Prelegentami byli: Wojciech Mroczka (Nieznane fakty z historii Parafii Raniżów), Marian Piórek (Początki Parafii Raniżów), ks. Proboszcz Bogdan Piekut – Szymon Kolasiński – Proboszcz raniżowski i budowniczy kościoła, ks. dr hab. Władysław Nowak – Główne treści teologiczne konsekracji kościoła i ołtarza w Raniżowie, ks. dr Krzysztof Cisek – Raniżowski Rodak kandydatem na ołtarze – życie i proces beatyfikacyjny ks. Stanisława Sudoła.

Po południu na raniżowskim stadionie odbyła się "Biesiada Rodzinna" organizowana przez Stowarzyszenie Gminy Raniżów oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, na której występowały lokalne zespoły działające przy GOKSiR.

Zdjęcia - dzień 1 - cz 1

Zdjęcia - dzień 1 - cz 2

Zdjęcia - dzień 2

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 27 guests and no members online