Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Z Matką Miłosierdzia - VII Piesza Pielgrzymka Raniżów – Leżajsk 2016

Pielgrzymka lezajsk 201614 maja w Wigilię Zesłania Ducha Św. po raz siódmy pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Szliśmy z naszymi  intencjami do  Maryi pragnąc ofiarować Jej nasz trud, dziękować i prosić bo każdy z uczestników niósł w swoim sercu  swoje troski i radości. Nawet wiszące chmury oraz padający w całej okolicy deszcz nie były w stanie nam przeszkodzić, bo Matka Boża rozłożyła nad nami swój płaszcz, dzięki czemu mogliśmy bezpiecznie iść na przód z modlitwą i śpiewem na ustach.

Nasza grupa była w tym roku wyjątkowo liczna, bo pielgrzymowało 418 pątników, pod kierownictwem duchowym trzech kapłanów: księdza proboszcza Bogdana, ks. Damiana, ks. Konrada.

Należy zaznaczyć, że sporą część grupy stanowiły dzieci, które wniosły w nasze pielgrzymowanie wiele entuzjazmu oraz młodzież, która dała również piękne świadectwo swojej wiary.

Pomimo wielkiego wysiłku z radością i wdzięcznością wszyscy dotarliśmy do bram klasztoru ,gdzie powitał nas ojciec Tacjan, który błogosławiąc wprowadził nas przez Bramę Jubileuszową Roku Miłosierdzia Bazyliki Mniejszej w Leżajsku.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom i organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia, które jest wyrazem naszej miłości do Boga oraz Jego Matki.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 8 guests and no members online