Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Parafialne pielgrzymowanie śladami Jana Pawła II

pielgrzymka sladami JP2 2016W dn. 8-9.10.2016 r. obyła się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Zakopanego i Oświęcimia.

W sobotni poranek o godzinie 5.00 spod raniżowskiej świątyni, grupa 50 pielgrzymów z naszej parafii na czele z księdzem Proboszczem wyruszyła w drogę. Naszym pierwszym celem była światowa stolica Miłosierdzia, czyli Łagiewniki. Najpierw podziwialiśmy piękno sanktuarium św. Jana Pawła II zwiedzając każdy zakątek świątyni. W dolnym kościele modliliśmy się przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II. W kaplicy kapłańskiej każdy pielgrzym uczcił relikwie naszego świętego Papieża. Po modlitwie udaliśmy się na dalszą modlitwę do kościoła przy klasztorze Sióstr Matki Miłosierdzia. Tam z kolei adorowaliśmy relikwie św. Faustyny, po czym przeszliśmy do celi, gdzie mieszkała św. Faustyna. O godz. 9.00 w głównej Bazylice uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

Z Łagiewnik przejechaliśmy na krakowskie Stare Miasto, tam odwiedziliśmy katedrę wawelską, gdzie m.in. udaliśmy się do grobu Pary Prezydenckiej. Po krótkim spacerze po Rynku udaliśmy się w dalszą drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do tego miejsca tak bardzo lubił pielgrzymować Karol Wojtyła. Po modlitwie w kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej udaliśmy się w dalszą drogę. Kolejnym punktem programy były Wadowice – rodzinne miasto św. Jana Pawła II. W Bazylice Ofiarowania NMP modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz dziękowaliśmy za łaskę chrztu świętego. W tej świątyni znajduje się chrzcielnica przy której został ochrzczony Karol Wojtyła. Następnie udaliśmy się na kremówki, tego nie mogło zabraknąć w rodzinnym mieście Jana Pawła II.

Z Wadowic udaliśmy się na nocleg do Zakopanego. W naszym domu, gdzie nocowaliśmy, spożyliśmy obiadokolację i udaliśmy się na spoczynek. W niedzielę trzeba było wcześnie wstać, aby uczestniczyć o 7.00 we Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po Mszy św. zwiedziliśmy sanktuarium i udaliśmy na śniadanie. O godz. 9.30 wyruszyliśmy do Oświęcimia. Tam od 12.30 przez trzy kolejne godziny zwiedzaliśmy były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau. Każdy w atmosferze głębokiej zadumy i refleksji mógł na nowo uświadamiać sobie ogromne zbrodnie jakich dokonano na niewinnych ludziach.

Około godz. 16.45 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Raniżowa. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom za piękną postawę wiary i zorganizowania.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 23 guests and no members online