Parafia

Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Noc świętych

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31.10.2016 r. obyła się w naszej parafii "Noc Świętych". Do naszej parafii przybyły relikwie świętych: Andrzeja Boboli, Stanisława Kostki, Rity z Cascii, Jana z Kęt, Matki Teresy z Kalkuty, Marii Goretti, Brata Alberta Chmielowskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Były także relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II, które są na stałe w naszym kościele. Przed rozpoczęciem Mszy świętej o godz. 17.00 nastąpiło przedstawienie przez młodzież sylwetek wymienionych świętych. W tym czasie w sposób szczególny przyzywaliśmy wstawiennictwa świętych. Po Mszy świętej odbył się różaniec z rozważaniami o świętości poprowadzony przez Wspólnotę Apostolat Margaretka.  Ostatnim elementem liturgii była procesja na cmentarz z relikwiami oraz ze świecami, które zostały zapalone od Paschału - symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego. Na cmentarzu każdy mógł zanieść Światło Chrystusa na grób swego bliskiego. Po zakończonej procesji, w kościele był czas na oddanie czci relikwiom. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę. 

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 30 guests and no members online