Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

I Ognisko Patriotyczne

Parafia Raniżów wraz ze Stowarzyszeniem Gminy Raniżów w dniu 11 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości, w 98 rocznicę jej odzyskania, zorganizowała po raz pierwszy wieczór przy ognisku z pieśniami patriotycznymi przeplatane historyczną gawędą, pn. „Ognisko  Patriotyzmu". Wpisuje się ono w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie Szkół Katolickich we Wieluniu.

Ognisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na placu obok Domu Parafialnego w Raniżowie zgromadzili się licznie mieszkańcy z Gminy Raniżów, którzy aktywnie włączali się w śpiew. Odśpiewano również hymn Polski. Spotkanie poprowadzili harcerze i harcerki ZHP z Rzeszowa, którzy w bardzo ciekawy sposób przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz zaprezentowali mundury strzelca z okresu Powstania Styczniowego oraz ułana. Na tą okoliczność został przygotowany specjalny śpiewnik  pieśni i piosenek patriotycznych.

Budującą wartością tego spotkania z pieśnią patriotyczną na ustach jest połączenie pokoleń. Dlatego z wielką radością dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego ogniska, zwłaszcza Janowi Puzio, Jackowi Olszowemu i Agacie Wilczyńskiej, a  wszystkim przybyłym za udział: księżom, nauczycielom, rodzinom, dzieciom, młodzieży, osobom starszym. To piękny widok kiedy wszystkie pokolenia wspólnie pielęgnują tradycję, cześć i pamięć o ludziach walczących o wolność Polski. Dziękujmy Bogu za wolną Ojczyznę i módlmy się w jej intencji.

W imieniu harcerzy zapraszamy wszystkich (starszych i młodszych) do odwiedzania w Rzeszowie Królestwo Bez Kresu „Herberciarnia”.

https://www.facebook.com/herberciarnia/ - profil Królestwa Bez Kresu

https://www.facebook.com/serwisczarnyszlak/ - sklep harcersko-turystyczny

Jest to wyjątkowe miejsce w którym organizowane są ciekawe wydarzenia, prelekcje, warsztaty. Miejsce klimatyczne bez cennika, kresowe, w którym można przyjść i napić się herbaty, podyskutować, poczytać np. Herberta, posłuchać, pośpiewać, potańczyć, pograć, pomalować, podziałać. 

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 18

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 1833

Ogółem 639848

Currently are 32 guests and no members online